elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Konsept Rüzgar Türbini ile Evinizde Elektrik Üretin

Yenilenebilir enerji ile ilgili endüstriyel tasarımcılar her geçen gün yeni bir tasarımlarını ortaya çıkarıyorlar. "Rüzgar Küpü" adı verilen bu tasarımda ise evinizin elektriğini kendiniz üretebiliyorsunuz.A- A+
12.12.2010 tarihli yazı 11036 kez okunmuştur.

Her geçen gün yükselen enerji maliyeti ile birlikte dünya çevresindeki tasarımcılar, ev sahiplerinin yenilenebilir enerji üreterek elektrik faturalarını azaltmaları için yardım edebilecek sistemler üzerinde dikkatlerini topluyorlar.

Endüstriyel tasarımcılar Liao-Hsun Chen ve Wen-Chin Chang, "Rüzgar Küpü" adı verilen, rüzgar enerjisi üreten konsept bir sistem geliştirdiler.Tasarım; pervanelerden, bir jeneratörden, fanın uzayıp kısalabilmesi için bir teleskopik milden, elektrik fişinden ve bir şalterden oluşuyor. Kurulduktan sonra bu rüzgar türbinleri eviniz için elektrik üretmeye başlayabiliyor.

Tasarımcılar, her bir Rüzgar Küpü'nün ayda 21,6 KWh elektrik üretebileceğini ve birlikte çalışan 15 tanesinin 4 kişilik bir ailenin tüm enerji ihtiyacını karşılayabileceğini söylüyorlar.

Rüzgar Küpleri, üç vida ile bir evin dış duvarına monte edilebilecek ve tek düğmeye basarak sistem çalışacak. Daha fazla güç üretmek için birden fazla Rüzgar Küpü bağlanabilecek. Ayrıca hava durumuna göre fanlar geriye itilerek toplanabilir nitelikte olacak.Elektrikport / Emre GÜRBÜZ


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.