elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Yalıtım sektörü Ümraniye'deki 'Yalıtım Plaza'da birleşti

Yalıtım sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren dernekler, Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği'nin (İZODER) öncülüğünde, "Yalıtım Plaza"ya taşındı.A- A+
02.08.2008 tarihli yazı 3533 kez okunmuştur.


Kiralanarak içine 200 bin YTL'lik yatırım yapılan ve toplam 927 metrekare kullanım alanına sahip olan Yalıtım Plaza'da, İZODER, Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği (XPSDER), Bitümlü Su Yalıtımı Üreticileri Derneği (BİTÜDER) ve Yalıtım Eğitim Danışma Merkezi İYEDAM'ın yanı sıra, bir İZODER kuruluşu olan TEBAR Test Belgelendirme Araştırma ve Geliştirme AŞ ile kurumun Test Laboratuvarı da yer alıyor. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, Test Laboratuvarı'nın maliyeti 500 bin dolar.Yalıtım Plaza'nın açılış töreninde konuşan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, İZODER'in gerek üye hacminin genişliği gerekse yalıtım sektörünün giderek büyümesi sayesinde, sektörün ihtiyaçlarına paralel olarak mekânsal değişime giderek Yalıtım Plaza'yı kurduklarını söyledi. Ürkmez, plazada, yalıtım bilincini artırmaya yönelik çalışmaları ve eğitim faaliyetlerini daha etkin şekilde sürdürmeyi planladıklarını kaydetti. Türkiye'nin enerji ihtiyacında yalıtım sektörünün önemine değinen Ürkmez, "Türkiye'nin enerji harcamaları 70-80 milyar dolar civarında, tüm binalarda enerji tasarrufu yapılması durumunda ülkemiz 13 milyar dolarlık bir yükten kurtulacak. Her yıl 13 milyar dolarla havayı ısıtmaya çalışıyoruz. Hükümetimizin ve kamuoyunun destekleriyle bu yükten de kurtulacağız" dedi.

TSE ortadan kalkacak


Test laboratuarında yalıtım sektöründe CE kodlu ürün belgelendirme çalışmasını ve bu çerçevede piyasa denetimini başlattıklarını anlatan Ürkmez, "CE ile beraber TSE'nin de ortadan kalkacağını düşünüyorum" diye konuştu. TEBAR AŞ'nin 500 bin dolarlık bir yatırımla kurulan test laboratuvarı ile hizmet vereceğini ifade eden Ürkmez, laboratuarın ısı yalıtım malzemeleri, su yalıtım örtüleri ve bazı çatı kaplama malzemelerine yönelik testler gerçekleştirecek altyapıya sahip olduğunu belirtti.
Kaynak: Referans


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.