elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Ulaşıma enerji verimliliği!

"Ulaşımda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" bugün resmi gazetede yayımlandı.A- A+
09.06.2008 tarihli yazı 3115 kez okunmuştur.

Resmi Gazete yayımlanan Ulaşımda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe göre, motorlu araçların birim yakıt tüketimleri düşürülecek, araçlarda verimlilik standartlarını yükseltmek için toplu taşımacılık yaygınlaştırılacak.

Yüklerin taşımacılığında blok trenlere öncelik verilecek. Raylı ulaşımda da enerji tüketimini asgari seviyeye düşürmek için elektrikli işletmeciliğe öncelik verilecek.

Kent merkezi girişlerine yapılacak yönlendirme sistemleri ile yoğun trafik alanlarına girmek yerine araçların alternatif yollardan ulaşımı sağlanacak.

Nüfusu 250 bin ve üzerinde olan kentlerde belediyelerce; karayollarında günün koşullarına uygun merkezi bilgisayar sisteminin kurulması için çalışmalar yapılacak. Bu bilgisayar sistemi ile kavşakların merkezden kumanda edilmesi sağlanacak. Kurulacak olan kamera sistemleri ile yol yoğunluğu izlenip elektronik yol yönlendirme sistemleri ve trafik radyosu yoluyla sürücülerin yolun durumuna göre alternatif güzergahlara yönlendirilmesi sağlanacak.

İşte ilgili yönetmelik;Ulaşımda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında YönetmelikElektrikport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.