elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Üç ayda bir zam!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Temmuz’da başlayacak elektrikte otomatik fiyatlandırma sistemi için gerekli olan son düzenlemeyi yaptı.A- A+
06.06.2008 tarihli yazı 2855 kez okunmuştur.

EPDK'nın "20 Dağıtım Şirketinin İlk Uygulama Dönemine İlişkin Gelir Düzenlemesi Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ" Resmi Gazete'de bugün yayımlandı. Tebliğe göre, Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezi (PMUM) maliyetlerinin ortalama enerji alım fiyatı hesaplamasına dahil edilmesi uygulaması 1 Temmuz'da başlayacak.

Şubat, Mart, Nisan aylarına ait uzlaştırma dönemleri bazında PMUM enerji alış fiyatları ile miktarlarını ve üç aylık PMUM fatura bedeli ortalama enerji alım fiyatını Mayıs ayının sonuna kadar Kuruma bildirilecek. PMUM ortalama enerji alım fiyatı, Temmuz- Eylül tarife dönemi ortalama enerji alım fiyatının hesaplanmasına dahil edilecek.

Mayıs, Haziran, Temmuz aylarına ait uzlaştırma dönemleri bazında PMUM enerji alış fiyatları ile miktarlarını ve üç aylık PMUM fatura bedeli ortalama enerji alım fiyatını Ağustos ayının sonuna kadar Kuruma bildirilecek. PMUM ortalama enerji alım fiyatı, Ekim- Aralık tarife dönemi ortalama enerji alım fiyatının hesaplanmasına dahil edilecek.

Ağustos, Eylül, Ekim aylarına ait uzlaştırma dönemleri bazında PMUM enerji alış fiyatları ile miktarlarını ve üç aylık PMUM fatura bedeli ortalama enerji alım fiyatını Kasım ayının sonuna kadar Kuruma bildirilecek. PMUM ortalama enerji alım fiyatı, Ocak- Mart tarife dönemi ortalama enerji alım fiyatının hesaplanmasına dahil edilecek.

Kasım, Aralık, Ocak aylarına ait uzlaştırma dönemleri bazında PMUM enerji alış fiyatları ile miktarlarını ve üç aylık PMUM fatura bedeli ortalama enerji alım fiyatını Şubat ayının sonuna kadar Kuruma bildirilecek. PMUM ortalama enerji alım fiyatı, Nisan- Haziran tarife dönemi ortalama enerji alım fiyatının hesaplanmasına dahil edilecek.


Yayımlanan tebliğ için TIKLAYIN!Elektrikport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.