elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

''Türkiye LED çöplüğüne dönüşmesin''

Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Gök, LED aydınlatmanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini ancak bilinçsiz ithalat ve imalat yüzünden ülkemizin bir LED çöplüğüne dönüşmeye başladığını söyledi.A- A+
13.10.2011 tarihli yazı 3224 kez okunmuştur.

Günümüzün en gelişmiş teknolojisi olan LED aydınlatmanın hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini belirten Fahir Gök, "Bu yeni teknolojinin doğru kullanılması ve uygulanması halinde sağladığı avantajları saymakla bitiremeyiz. Özellikle LED'lerin enerji verimliliğine ve çevreye olan katkıları söylenmesi gereken en önemli özellikleri. Ancak bu yeni teknoloji doğru uygulanılıyor mu? Satıcılar konuyu ne kadar biliyor ve ne kadar hakimler? İthalatçılar bu konuda ne kadar donanımlı ve bilinçli ithalat yapıyor? Yerli üreticiler konuya ne kadar hakim ve elektronik alt yapıları bu konuda yeterli mi? En önemlisi tüketiciler konu hakkında ne kadar bilgi sahibi? İşte bu sorular sonunda geldiğimiz nokta maalesef çok iç açıcı değil." diye konuştu.Acilen önlem alınması ve bir takım tedbirlerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Fahir Gök aksi takdirde bilinçsiz ve kalitesiz malzeme ithalatı yanında kalitesiz yerli imalat yüzünden maalesef Türkiye'nin bir LED çöplüğü haline geldiğini ve gelişecek , yükselecek bir piyasanın daha emekleme safhasında ağır bir tahribata uğradığını söyledi.

Fahir Gök açıklamasında şu şekilde devam etti. "Bu konuda tüm taraflara görev düşüyor. A'dan Z'ye tüm taraflar üzerine düşeni yapmalı ve herkes en kısa sürede bu yeni teknoloji konusunda kendini yetiştirmeli ve gelişmeleri yakinen takip etmeli. Aksi takdirde her geçen gün ciddi bir milli servet kaybı yaşanmaya devam edecektir."


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.