elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Türk Oyun Sektörü YTÜ'de buluşuyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü'nün etkinliği olan Sektörel Gelişim Sempozyumu, bu sene Microsoft sponsorluğunda Türk Oyun Sektörü'nü inceliyorA- A+
01.01.2010 tarihli yazı 2612 kez okunmuştur.

Oynatmaya Az Kaldı!Etkinlik dahilinde; birçok ülkenin yıllık bütçesinden daha büyük bütçeye sahip oyun sektöründe medya&oyun ilişkisi, programlama, görsel ve işitsel sanatların oyunlardaki yeri, satış&pazarlama, konsol pc rekabeti ve Türk oyun sektörünün geleceği ana başlıklarını incelenecek. Henüz emekleme aşamasındaki Türk oyun sektörüne katkıda bulunmak isteyen genç girişimci ve mühendisler SGS sayesinde neye nereden başlayacaklarına dair fikir edinebilecekler.

Microsoft,Intel,Turkcell, Sobee, Heavy Iron Studios,Yoğurt Teknolojileri , TaleWorlds, EA Games gibi sektörde yer etmiş firmalardan katılan konuşmacılar sayesinde oyun dünyasıyla ilgili ilk elden bilgi almak mümkün olacak. Prof.Dr. Mutlu Binark'ın(Başkent Üniversitesi öğretim görevlisi) Oyun Dünyası'nı akademik boyutta ele alması , Erdem Taylan'ın sunum sırasında yapacağı gösteri çizimi ve Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem'in Bilişim Sektörü'nün Oyun Dünyası'na Bakışı oturumu da organizasyon programında üstünde durulması gereken önemli noktalardan birkaçı. Bütün bunlara ek olarak; gün sonunda düzenlenen oturumda Burcu Esmersoy, Kaan Kural, Murat Kosova ve Olgun Şimşek keyifli yorumlarıyla oyunu oynayanlar tarafından irdeleyecek.

SGS'de kariyer oturumları ve paneller haricinde salt eğlenceye de önemli ölçüde yer ayrılmış durumda. Sony PS3, Nintendo Wii, Microsoft Xbox, gibi oyun konsollarının yanı sıra oyunlar için özel olarak düzenlenmiş bilgisayarlar sayesinde oturum aralarında heyecanlı maçlar ve sürpriz turnuvalar sizleri bekliyor. OverClock'la ilgili küçük sürprizimizi de unutmamak gerek. Oyun Dünyası'na ilgi duyan herkes 4-5 Ocak 2010 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'na buluşacak.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.