elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TSKB temiz enerji fonunu satışa çıkarıyor

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), yüzde 10 Getiri Garantili Temiz Enerji Fonunu halka arz edecek.A- A+
09.01.2009 tarihli yazı 2401 kez okunmuştur.

TSKB'den dün yapılan açıklamada, Temiz Enerji Endeksine dayanan fonun, 12-16 Ocak 2009 tarihleri arasında talep toplama yöntemiyle halka arz edileceği kaydedildi. TSKB Yatırım Bankacılığı ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şeniz Yarcan, 19 Ocak'ta ihracı gerçekleştirilecek olan fon için Uluslararası Yenilenebilir Enerji Endeksi, Uluslararası Enerji Verimliliği Endeksi ve Uluslararası Atık Yönetimi Endeksin'den eşit oranlı bir sepet oluşturulacağını belirtti.

Yarcan, temiz enerji alanına yatırım yapan küçük ve orta ölçekli global şirketlerin, büyüme ve kârlılık yönünden önümüzdeki zamanlarda yeni fırsatlar yaratabileceklerini vurgulayarak, ihraç edecekleri Temiz Enerji Fonu ile yatırımcıların, alternatif bir piyasaya yatırım yapma ve portföy çeşitliliği sağlama olanağına sahip olacaklarını ifade etti.

Gelirin bir kısmı yine çevreye


TSKB'nin, Temiz Enerji Fonu'ndan elde edeceği yönetim ücretinin bir bölümüyle fon yatırımcılarının karbon ayak izlerinin telafisine katkıda bulunacağını belirten Yarcan, şu bilgileri verdi: "TSKB, fon yatırımcılarının karbon ayak izlerinin bir kısmını telafi etmek üzere, fon yatırımcıları adına Türkiye'de gerçekleştirilen yenilenebilir enerji projelerinden sağlanan gönüllü karbon kredileri alacak. Karbon kredileri satın alarak karbon telafisi yapmanın en büyük avantajı, küresel nitelikteki çevresel sorunların önlenmesine olan katkıdır."
Kaynak: Referans
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.