elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TPAO sismik veri topluyor

Güneydoğu Anadolu bölgesinde petrol, doğalgaz arama seferberliği başlıyor.A- A+
28.07.2008 tarihli yazı 2788 kez okunmuştur.
TPAO programa alınarak ihale süreci başlatılan petrol, doğalgaz arama çalışmaları kapsamında, Güneydoğu Anadolu bölgesinde toplam 340 kilometrekarelik bir alanda sismik veri toplama çalışmaları yaptıracak.


Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığınca (TPAO) programa alınarak ihale süreci başlatılan petrol, doğalgaz arama çalışmaları kapsamında, Güneydoğu Anadolu bölgesinde toplam 340 kilometrekarelik bir alanda sismik veri toplama çalışmaları yaptıracak.


TPAO Genel Müdürlüğünce konuya ilişkin yapılan açıklamada, petrol ve doğalgaz arama faaliyetleri kapsamında 140 kilometre alanda iki boyutlu (2B) ve 200 kilometrekare alanda da üç boyutlu (3B) sismik veri toplama hizmeti yaptırılacak.


-İHALE 8 AĞUSTOS'TA-Sismik veri çalışmaları sonrasında elde edilecek veriler TPAO Genel Müdürlüğünün ilgili birimce değerlendirilerek arama faaliyetlerine yönelik hazırlıklara başlanacak.Konsorsiyum oluşturularak verilecek tekliflerin dikkate alınmayacağı ihale, 8 Ağustos 2008 tarihinde TPAO Genel Müdürlüğünde yapılacak.

TPAO Genel Müdürlüğü Jeofizik Operasyonlar Müdürlüğü denetiminde gerçekleştirilecek kara alanlarındaki sismik veri çalışmaları, hazırlanan şartname gereği en geç bir yıl içinde tamamlanacak.


Sismik veri çalışmaları sonrasında elde edilecek verilerin değerlendirilmesi ve üretim öncesi yapılacak tüm hazırlık ve çalışmalar, TPAO Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Kaynak: AA

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.