elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

TFF’ nin Yeni Yeşil Tesisi LEED Sertifikalı Olacak

Önceki günlerde temeli törenle atılan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yaptırılan, Milli Takımlarımızın kamplarının gerçekleştirileceği, Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) - çevre dostu tasarım sertifikasına göre inşa edilecek.A- A+
15.04.2013 tarihli yazı 10270 kez okunmuştur.
10 Nisan’da temeli atılan Riva’daki TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nin 14 aylık bir sürede tamamlanması planlanıyor.

TFF tarihindeki en büyük altyapı yatırım liderliğini elinde bulunduran tesis, yeşil sistemlerden oluşan, çevre dostu, yenilenebilir enerji ve tasarruf merkezli yapısıyla, LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nın güçlü bir adayı olacağını kanıtladı.


 
"Tesislerin aktif hale geçmesiyle 14 milyon TL tasarruf sağlanacak"
 
TFF’nin 25 yıl önce araziyi kendilerine kazandırarak başlattıkları çalışmaları, hükümetin de desteği ile temel atma aşamasına taşıdıklarını ifade eden Başkan Demirören şunları söyledi: “Bu aşama bir sonuç değil bir başlangıç noktası. 14 ay gibi bir sürede, Türk futbolu en kapsamlı, en modern, en işlevsel tesisine kavuşacak. Burası ülkemiz açısından örnek, dünya ülkeleri açısından gıptayla bakılacak bir tesis olacak. Geleceğin milli takımları, burada atılacak tohumlardan filizlenecek. Milli Takımlar, kalıcı ve görkemli başarılarla buluşacağı yarınlara, buradan koşarak gidecek. Yalnız bununla da kalınmayacak, mesela futbolun ekonomik boyutunda yılda 14 milyon TL'yi aşan tasarruf sağlanacak.”


 Türkiye'nin İlk ve En Büyük LEED Sertifikası Alan Spor Kompleksi
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun ilk ve en büyük alt yapı yatırımı olan, LEED sertifikası alabilecek seviyede tasarlanan 25 yıllık özlemi giderecek tesisler, çevre dostu, yenilenebilir enerji kullanımı,  tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey bir takım standartlardan oluşmaktadır. Riva Projesi, bu ayrıcalığıyla LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası'nın en güçlü adayı olacak.

235 bin metrekare arsadaki tesis, nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak.

Tesisin 17 bin 643 metrekarelik kapalı alanı; yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındıracak.


 


 
Yeşil Binalar İçin Yararlı Kaynaklar
 

KAYNAK:

 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.