elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Tercih Dönemi Başlıyor !

Üniversite adayları için tercih dönemi başlıyor. Bu dönemde tercihini mühendislik olarak yapmayı düşünenler için kısaca mühendsilik bölümlerinden bahsettik.A- A+
26.07.2010 tarihli yazı 5260 kez okunmuştur.

19-20 ve 26-27 Haziranda gerçekleştirilen sınavların sonuçlarının açıklanması ile birlikte şimdide tercih maratonu başlıyor.

Bütün yıl yoğun bir çalışmanın sonucunda üniversite sınavında tercih yapma hakkı kazanan öğrenciler şimdi tercih yapmak için hazırlanıyorlar. 26 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında terich yapacak olan öğrencilerin hedefledikleri mesleklere ulaşabilmeleri için bu dönemi çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor.

784 bin öğrencinin barajı aşarak tercih yapma hakkı kazandığı sınavda yapılabilecek tercih sayısıda arttırıldı. Geçen senelerde 24 tercih yapılabiliyorken adaylar bu sene 30 tercih yapabilecekler. Tercih sonuçlarının 20 Ağustos tarihine kadar açıklanması bekleniyor.

Bir mühendislik portalı olarak, bu dönemde tercih yapacak adaylar için mühendislik bölümlerini incelemeye aldık. Mühendislik bölümleri hakkındaki bilgileri derledik ve adaylar için bilgilendirici bir dosya oluştuduk. Üç parça halinde hazıraldığımız dosyaya aşağıdan ulaşabilirsiniz,Mühendislik Bölümleri -I

Mühendislik Bölümleri - II

Mühendislik Bölümleri - III

Tüm üniversite adaylarına bu tercih döneminde Elektrikport ekibi olarak başarılar dileriz.

Peki ya mühendisler olmasaydı nasıl bir dünya olurdu hiç düşündünüz mü ? Bu soruya mizahi bir yolla cevap veren Agilent Technologies anlatmak istediklerini karikatür yoluyla belirtmişler, bakın nasıl belirtmişler.

Elektrikport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.