elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Telekomünikasyon, AB yolculuğunda!

Avrupa Politika Araştırmaları Merkezi –CEPS- ile, Turkcell, 'Telekomünikasyon: Bilgi Toplumunun Kaldıracı" olacak konferans düzenliyor.A- A+
13.06.2008 tarihli yazı 3122 kez okunmuştur.

17 Haziran 2008 tarihinde İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilecek konferansta, Türkiye'nin AB yolculuğunda Telekomünikasyon sektörü olarak yapması gereken ev ödevleri değerlendirilecek.
Konferansın ortak düzenleyici kuruluşlarından olan CEPS, Avrupa'nın karşı karşıya kaldığı sorunlara karşı yapıcı çözümler sağlayan akılcı politikalar üreten, bağımsız bir siyasal araştırma enstitüsü olarak Brüksel'de faaliyet gösteriyor. Avrupa'da politika oluşturma sürecindeki tüm kesimlere bir tartışma ortamı sağlayan CEPS, aynı zamanda akademik araştırmalar yürüterek ve iş dünyasının tecrübelerini değerlendirerek mevcut sorunlara çözüm getirmeyi hedefliyor. 1983'te Brüksel'de kurulan CEPS bünyesinde dünyanın her yerinde lider firmalardan oluşan 120 kurumsal üyesi bulunuyor.

CEPS tarafından ortaklaşa düzenlenecek konferans kapsamında, telekomünikasyon sektörünün geleceğini belirleyecek olan ve halen Avrupa Birliği'nde teklif aşamasında bulunan konular ele alınacak. Sektörün karşılaştığı sorunların da ele alınacağı konferansta, Türkiye'nin bu tablo içerisindeki konumu masaya yatırılacakve ardından bilgi toplumu olma konusunda ev ödevleri değerlendirilecek. Konferansta özellikle telekomünikasyon alanındaki gelişmelerin Türkiye'ye olası etkileri üzerinde durulacak, politika belirleyici ve uygulayıcı kurum yetkililerinin görüşlerine başvurulacak.

Türkiye'yi bilgi toplumuna taşıyacak ve AB ülkeleri düzeyine gelmemizi sağlayacak 'e-Dönüşüm Türkiye'nin başarıya ulaşmasına büyük önem veren TBV, 'Türkiye'nin e-Dönüşümü' çalışmalarına önemli katkılarda bulunmuş, Türkiye'yi Bilgi Toplumuna götürecek öneriler geliştirmeye sürekli çaba göstermiştir. Bu doğrultuda hükümete görüş ve önerilerini aktarmanın yanında, bazı projelere de teknik desteğini sürdürmüşdür.

Elektrikport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.