elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Tatile çıkanın elektrik borcu kabarıyor

Eğer es kaza evinizi 2 yada 3 ay boş bırakırsanız döndüğünüzde faturalarınızda sizi kötü bir sürpiz bekliyor olabilir. Peki bu sürpriz nasıl bir sürpriz dersiniz?



A- A+
13.02.2009 tarihli yazı 2481 kez okunmuştur.

Elektirik İdaresi (BEDAŞ) yeni bir uygulamaya başladı. Bu yeni uygulama sonucunda 2 yada 3 ay tatile çıkanları veya tadilattan dolayı evini uzun bir süre boş bırakanları dönüşte kabarmış bir fatura bekliyor.



Uygulamaya göre bir kaç ay boyunca elektrik harcaması olmayan evlere BEDAŞ'tan gelen fatura kullanımın üzerinde oluyor. Bunun nedeni ise faturaya itiraz etmek için kuruma yapılan başvuruda ortaya çıkıyor.



BEDAŞ yetkileri konu ile ilgili olarak şu gerekçeyi sunuyor: ''Evinize bir süre fatura gelmemiş. Hiç elektrik harcamamışsınız, Bunun nedenini bilmiyoruz. Gerçekten evde oturmadıysanız bize su faturanızı getirip itiraz edin. Eğer aynı dönemde su harcamadıysanız itirazınız kabul edilir. Ama harcadıysanız, kesilen faturayı ödemek durumundasınız''.



Kaçak kullanımı önlemek için kurum tarafından geliştirilen bu yeni uygulamada belirlenen rakkam ise azımsanmıyacak miktarda. Normalde 50 TL civarında her ay elektrik faturası ödeyen bir kişiye 300 TL elektrik faturası gelebiliyor. Yani artık elektrik harcamamakta faturaya dahil ediliyor.



Kaynak: Gazeteport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.