elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Taşınabilir Rüzgar ve Güneş Enerjisi

Çinli tasarım firmasının geliştirdiği ürün ile her an her yerde yenilenebilir enerjiyi beraberinizde götürmek mümkün.A- A+
26.05.2010 tarihli yazı 6635 kez okunmuştur.

Elektriğin bulunmadığı, ıssız bi yerde mahsur kaldınız ve telefonunuzun şarjı bitmişken çantanızdan rüzgar türbininizi çıkarıp onu şarj etmek kulağınıza nasıl geliyor ?


Çinli tasarım firması Cheng Peng tarafından geliştirilen ürün adeta bir isviçre çakısı gibi zor anlarınızda yardımınıza koşuyor. Sürekli çantada taşınabiliecek kadar küçük boyutlarda olmasada oldukça etkili bir ürün.Açık alanda kişisel elektrikli cihazları şarj etme ve aydınlatma için tasarlananan ve 'Mobile Energy ' adı verilen yenilenebilir enerji üretme ve depolama özelliklerine sahip cihazın kurulumu ve kullanımı çok basit. Cep telefonu, gps ve benzeri elektrikli aletleri şarj edebilen cihaz gövdesine entegre LED fener sayesinde aydınlatma da sağlıyor.Katlandığında 50x43x12 cm ebatlarında taşınabilir hale gelen cihaz, kurulduğunda 70cm kanat çapıyla küçük esintilerden ve güneş enerjisinden faydalanarak elektrik enerjisi üretebiliyor. Mini solar panellerden yapılan türbin bıçakları aynı anda rüzgar ve güneş enerjisini kullanabiliyor.

Kaynak: Limitsizenerji


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.