elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Solimpeks Uluslar Arası İlk Ofisini Almanya'da Açtı

Türk güneş enerjisi sistemleri şirketi Solimpeks uluslararası ilk ofisini Almanya'da açtı.A- A+
08.05.2010 tarihli yazı 5064 kez okunmuştur.
Türkiye merkezli teknoloji şirketi Solimpeks, Bavyera'daki yardımcı tedarikçilerle yakın bağlar kurmak, geliştirmek amacını taşıyarak uluslararası ilk ofisini Almanya Münih'te açtı.

Solimpeks, termal güneş toplayıcılarından fotovoltaik (PV) modüllere uzanan güneş enerjisi endüstrisi için çözümler üretmekte.

Firma sözcücü Kemal Ibis neden Almanya'yı üs olarak seçtiklerini NewNet'e açıkladı:"Çünkü Almanya dünyada güneş termallerinde ikinci büyük ve PV pazarında birinci büyük ülke. Münih; İtalya, Avusturya ve İsviçre'ye kolayca ulaşan bir merkez."

NewNet'e konuşan Ibis, şu anda Almanya'nın, firmanın toplam satışlarının %5'ini kapsadığını ve amaçlarının piyasadaki tedarikçilerle birlikte satışları %10'a çıkarmak olduğunu söyledi.

Şirket ayrıca Amerikan pazarına da genişleyecek.

"ABD veya Meksika ve Ortadoğu'da şirketler kurmak ve ofisler açmak için plan yapıyoruz."

Solimpeks başlangıçta beş satış rolü oluşturmayı ve uzun vadede de bölgede araştırma ve geliştirme çalışmaları için yatırım yapmayı planlıyor.

Bavyera'nın Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Bakanı Martin Zeil da gelişmelerden memnun.

Zeil şöyle konuştu:
"İstanbul'da Bavyera Temsilciliği'nin açılışına kısa bir süre kala bu gelişmeler özellikle memnuniyet verici. Solimpeks'in bu yatırımı, Bavyera'nın üst düzey koşullarını vurguluyor."
Copyright © 2010 NewNet


Çeviri: Emre GÜRBÜZ


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.