elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

SOLAR FUTURE 2010

Yeditepe Üniversitesi ve ICAT işbirliği ile düzenlenen Solar Future 2010 Konferansı 11-12 Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center’de gerçekleştirilecek.A- A+
09.02.2010 tarihli yazı 2120 kez okunmuştur.

ENERJİ KAYNAKLARINI TÜKETMEK YERİNE GÜNEŞ ENERJİSİNİN SONSUZ KAYNAĞINI KULLANALIM...
SOLAR FUTURE 2010

Yeditepe Üniversitesi ve ICAT (International Centre For Applied Thermodynamics) işbirliği ile düzenlenen Solar Future 2010 Konferansı 11-12 Şubat 2010 tarihlerinde İstanbul WOW Convention Center'de gerçekleştirilecek.

Solar Future 2010 Konferansı, dünyanın enerji kaynaklarını tüketmek yerine güneş enerjisinin sonsuz kaynağını kullanılabilir hale getirmek ve temel enerji kaynağı olarak benimsetmek amacı ile bir plan ve yol haritası oluşturmayı hedeflemektedir.

Yeditepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Konferans Organizasyon ve Danışma Kurulu Başkanı Prof.Dr. Nilüfer EĞRİCAN'ın açılış konuşması ile başlayacak konferansta; Çevre ve Orman Bakanı Prof.Dr.Veysel EROĞLU, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa DEMİR, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut KÜÇÜK, TBMM Sanayi, Enerji, Tabi Kaynaklar ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu Başkanı Doç.Dr.Hasan Ali ÇELİK, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet SERPİL de yer alacaklar.

Konferansın 1.gününde açılış konuşmacıları Dr. Frederick MORSE (ABD EM Power Genel Müdürü, Abengoa Solar ABD Baş Danışmanı) 'Yoğunlaştırılmış Güneş Enerjisi (CSP)' ve Prof. Dr. Yogi GOSWAMI (South Florida Üniversitesi Temiz Enerji Araştırma Merkezi Direktörü) 'Güneş Enerjisi Sistemlerindeki Yeni Araştırma ve Geliştirmeler' konularında ve Suntech Power International Ltd. Strateji ve iş Geliştirme Müdürü Jerry STOKES fotovoltaik sistemlerinüretimi, güvenilirliği, mali ve hukuki konuları hakkında katılımcılara bilgi verecekler.

Uygulamalar I, Elektrik Eldesi ve Elemanları, Uygulamalar II oturumları ve Prof.Dr. Necdet ALTUNTOP'un yönetiminde, sektörden temsilcilerin katılımıyla gerçekleşecek 'Güneş Enerjisi Sektörünün Mevcut Durumu, Potansiyeli, Gelecekteki Fırsatlar ve Beklentiler' konulu panel ile konferansın 1. günü tamamlanacak.

Solar Future 2010 Konferansının ikinci gününde, Muğla Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Şener OKTİK'in yönetiminde, Kore Enerji Araştırma Enstitüsü'nden Dr.Jinsoo SONG'un da katılacağı panelde Türk Endüstrisinde Fotovoltaik yol haritası tartışılacak. Panelle birlikte, TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi derneği (GENSED), EnerjiSA ve Türk Demirdöküm kuruluşlarının katılımıyla hazırlanan, ülkemizde ve dünyada güneş enerjisi teknolojilerini inceleyen ve Türkiye'de önümüzdeki 20 yılda atılması beklenen adımları yansıtan bir yol haritası da katılımcılara dağıtılacaktır.

Dünyadan ve ülkemizden yaklaşık 1500 katılımcı beklenmekte olan 'Solar Future 2010 Konferansı', güneş enerjisi teknolojileri ve uygulamaları ile ilgili, konusunda lider, Türkiye'den ve dünyadan bilim insanları tarafından yapılan sunumlarla tamamlanacaktır.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.