elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savunmanın YILDIZ’ı PARLIYOR

YTÜ SAVUNMA SANAYİ GÜNLERİ etkinliğinin ikincisi, 1-2 Mart 2010 tarihlerinde, YTÜ Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryum ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecektir.A- A+
16.02.2010 tarihli yazı 4076 kez okunmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Makine Fakültesi Dekanlığı ve Makine Teknolojileri Kulübü (MAKTEK) işbirliğiyle düzenlenen, ilki yoğun katılım gören YTÜ SAVUNMA SANAYİ GÜNLERİ etkinliğinin ikincisi, 1-2 Mart 2010 tarihlerinde, YTÜ Beşiktaş Yerleşkesi Oditoryum ve Sergi Salonu'nda gerçekleştirilecektir.


Etkinliğin temel amacı; ülke gençlerinin savunma sanayinin gelecekteki rotası hakkında bilgi edinmesi ve yurt çapında nitelikli AR-GE programları ile yerli teknoloji tabanlı savunma sanayi ürünlerinden haberdar olmasıdır.


Ar-Ge yoğunluklu çalışmalarda bulunan firmaları tanıyan ve ülkemizde ileri teknolojiye sahip ürünlerin üretilebileceğini gören, özgüven ve motivasyon kazanmış genç mühendislik öğrencileri, etkinliğin temel hedef kitlesini oluşturmaktadır.


Etkinlikte, sektörde görev alan öncü firmaların yanı sıra, sektörde çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlar bir araya gelecektir.


Yapılacak olan sunumlarla sektörün dünü, bugünü ve geleceği, yürütülen Ar-Ge tabanlı projeler ile savunma sanayi sektöründe mühendislerde aranan yetkinlikler ve çalışanlardan beklentiler, katılımcılarla paylaşılacaktır.


Savunma sanayinin dünü, bugünü ve yarını ile ülkemiz için teknoloji ve ekonomi anlamında ki önemi incelenirken, gün boyunca 'Yerli Savunma Sanayii Ürünleri' nin sergileneceği sergi bölümü de etkinliğin bir diğer parçası olacaktır.


Etkinliğimize katılacak olan firmalar:


Aselsan-Roketsan-Havelsan-Savunma Sanayii Müsteşarlığı- Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçelendirme Vakfı- TUSAŞ(TAI)-FNSS Savunma Sistemleri-STM-Makine Kimya-TübitakUEKAE-Otokar-Baykar Makine(IHA Projesi)-Vestel Savunma – YTÜ Savunma Sanayii Projeleri'


Etkinliğimize katılım için ücretsiz kayıt yaptırmak gerekmektedir.


Etkinlik hakkında detaylı bilgiye www.ytussg.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.