elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savunma Sanayii Günleri '10

YTÜ MAKTEK ve Makine Fakültesi Dekanlığı işbirliğiyle, bu sene ikincisini düzenlenen YTÜ SSG'10, YTÜ Oditoryum ve Sergi Salonu'nda gerçekleşecektir.A- A+
25.02.2010 tarihli yazı 2047 kez okunmuştur.

Bu kapsamda yerli savunma sanayimizin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun üniversite gençleri tarafından bir kez daha farkına varılması, yerli üretilen savunma teknolojilerinin gelişiminden haberdar olunması, ülke gençlerinin gelecekteki savunma sanayinin rotası hakkında bilgi edinmesi etkinliğin temel amacıdır. Bunun yanında, Ar-Ge yoğunluklu çalışmalarda bulunan firmaları tanıyan ve ülkemizde ileri teknolojiye sahip ürünlerin üretilebileceğini gören özgüven ve motivasyon kazanmış genç mühendislik öğrencileri etkinliğin temel hedef kitlesini oluşturmaktadır.

Etkinliğin İçeriğiEtkinlikte, Türk Savunma Sanayii sektöründe görev alan öncü firmalarımızın yanı sıra, sektörde çalışmalarını sürdüren kurum ve kuruluşlarımızda yer alacaktır.

Bu kapsamda savunma sanayimizin; dünü ,bugünü ve yarını ile birlikte ülkemiz için teknoloji ve ekonomi anlamında ki katkılarını ele alacağız. Etkinliğimizde bir yandan yerli savunma sanayinin ülke için önemi vurgulanırken diğer yandan da sektördeki firmalarımızın ve çalışanlarının daha yakından tanınma fırsatı bulabileceği bir ortam olacaktır.

Sergi salonunda tüm gün, yerli ürünlerin ( resim,maket,proje,video..) sergileneceği YERLİ SAVUNMA SANAYİİ ÜRÜNLERİ SERGİSİ ve aynı zaman da katılımcı kurum ve kuruluşların açacakları tanıtım standlarıyla öğrencilerle buluşacağı bir fuaye alanı oluşturulacaktır. Etkinliğimin seminerler kısmı Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Salonunda, sergileneceği YERLİ SAVUNMA SANAYİİ ÜRÜNLERİ SERGİSİ ise oditoryumun hemen altında bulunan sergi salonunda yapılacaktır.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.