elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Savaş petrol boru hattını etkiler mi?

Bakan Güler, Gürcistan ile Rusya'nın Güney Osetya için başlattığı savaştan BTC'nin etkilenip etkilenmeyeceği sorusunu yanıtladı.A- A+
10.08.2008 tarihli yazı 2473 kez okunmuştur.
Bakan Güler, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Ertan Tezgör ile birlikte Ankara'dan İstanbul'a geldi.Gürcistan ile Rusya'nın Güney Osetya için başlattığı savaştan BTC'nin etkilenip etkilenmeyeceği sorusuna şu yanıtı verdi:


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrol boru hattı projesinin, Kafkasya'da başlayan savaştan etkilenmeyeceğini söyledi.

Bakan Hilmi Güler, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Ertan Tezgör ile birlikte saat 12.00'de Ankara'dan İstanbul'a geldi. Güler, Gürcistan ile Rusya'nın Güney Osetya için başlattığı savaştan BTC'nin etkilenip etkilenmeyeceği sorusuna şu yanıtı verdi; ''Biraz önce Tiflis büyükelçimizle bir değerlendirme yaptık. Bu uluslar arası bir proje. Savaştan etkileneceğini zannetmiyorum. Ayrıca BTC çok ortaklı çok uluslu bir proje olduğu içinde de aynı zamanda petrol arz güvenliği bakımından pek çok ülkeyi ilgilendiren önemli bir proje olduğu için bu tip projelerin bundan etkileneceğini zannetmiyorum. Bununla ilgili zaten diplomatik faaliyetlerimiz sürüyor. Sorun olacağını zannetmiyorum.''


THY'nin saat 13.00'deki uçağı ile Tiflis'e gidecek olan Büyükelçi Ertan Tezgör de, bölgedeki sıcak gelişmelerle ilgili gerekli bilgilerin Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığını belirterek, açıklama yapmadı.

Kaynak: Cihan

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.