elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Rüzgar Enerjisinin Kalbi Haliç'de Atacak

Rüzgar enerjisi alanında önde gelen ve her yıl bir kıtada düzenlenen Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı ve Sergisi (WWEC), 15-17 Haziran tarihleri arasında İstanbul Türkiye’de gerçekleştirilecek.A- A+
11.05.2010 tarihli yazı 2470 kez okunmuştur.

EPDK'nın 1 Kasım 2007'de rüzgar yatırımı yapmak isteyen sektör temsilcilerinin lisans başvurularını alacağını açıklaması ile Türkiye'nin kurulu gücünün yaklaşık 2 katı olan 80 GW 'lık başvuru gerçekleşmişti. Bunun üzerine EPDK Şubat 2010'da rüzgarda ihale kararı alarak, ihaleye katılmak isteyenlerin tekrar başvuruda bulunmasını istedi. Değerlendirme sonucu 33 GW'lık başvuru alındı.

Türkiye rüzgar enerjisi sektörüne hızlı bir giriş yapmaya hazırlanırken bu alanda gerçekliştirilecek konferans ve seminerler daha büyük önem arz etmeye başladı.

Rüzgar enerjisine yapılacak yatırımlarla daha çok gündemde olacak olan mevcut sisteme entegrasyon konusunun ele alınacağı 9.Dünya Rüzgar Enerjisi Konferansı ve Sergisi (WWEC2010) yaklaşık 500 katılımcısı ile Haliç kongre merkezinde gerçekleştirilecek.

WWEC2010, 9. Dünya Rüzgar Enerji Konferansı ve Sergisi, rüzgar enerjisi teknolojisi, sanayisi ve politikalarının başlıca oyuncularının bir araya geldiği güçlü bir platform oluşturmayı ve stratejik kararları etkileyecek rüzgar enerjisi kullanımı ile ilgili en son bilgilerin ve teknolojilerin paylaşılmasını amaçlıyor.

Kongrenin ana konusu, büyük kapasitelerdeki rüzgar enerjisinin mevcut şebeke altyapılarına nasıl entegre edilebileceği ve şebeke kapasitelerini ayarlamak olacak.

WWEC Dünya Rüzgar Enerji Konferans ve Sergileri sektörün belli başlı oyuncularını bir araya getirerek, sanayi liderleri, yatırımcılar, kamu otoriteleri ve dünya medyası ile iletişim kurma fırsatını oluşturucak.

KONFERANS BAŞLIKLARI

Rüzgar türbini teknolojisi, sistemleri ve parçaları

Rüzgar enerjisi ve diğer yenilenebilir enerji sistem entegrasyonu ve depolama

Şebeke bağlantısı

Hibrit sistemler ve küçük rüzgar türbinleri

Rüzgar çiftliği planlama, kıyıda, karada ve tek başına

İzleme, işletme ve rüzgar çiftlikleri bakımı

Rüzgar Türbini Parçalarının Üretimi

Rüzgar enerjisi ve yenilenebilir enerji kaynakları üzerine ulusal politikalar, engeller, teşvikler ve diğer konular

Finansal Modelleme: Sermaye, kredi ve Karbon Ticareti

Bölgesel Enerji: Sahiplik Modelleri

Uluslararası Programlar

Eğitim ve Öğretim


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.