elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Renault'un Elektrikli Konsept Aracı

Elektrik gücüyle çalışan araba üretimi kervanına katılan Renault, Paris Motor Show'da tasarımıyla dikkkat çeken elektrikle çalışan otomobilini tanıtacak.A- A+
11.07.2010 tarihli yazı 12364 kez okunmuştur.

DeZir adındaki konsept Eylül ayındaki Paris Otomobil Fuarı'nda halka tanıtılacak. Araç 4.2 metre uzunluğuyla Megane coupe'tan birazcık kısa, ama bir Audi R8'den neredeyse 10 cm daha alçak.

Araç gücünü ortaya konumlanmış elektrikli motordan alıyor. Motoru lityum-iyon batarya besliyor. Renault motorun 150 bg ve 226 Nm gibi nispeten düşük değerlere sahip olduğunu söylüyor, ama DeZir borumsu çelik şasinin ve Kevlar karoserin bir karışımından oluşan konstrüksiyonu sayesinde yalnızca 830 kg ağırlıkta, bu yüzden de 100 km/s'ye 5.0 saniyede çıkabiliyor.

Batarya paketi 160 km civarı menzile sahip, ama Renault'nun Quick Drop hızlı şarj teknolojisi kullanılarak yalnızca 20 dakikada tam şarjın yüzde 80'ine şarj edilebiliyor.

DeZir'in konstrüksiyon tekniklerinin Dieppe'deki bir fabrikada üretilen Megane Trophy yarış otomobiliyle paylaşımlı olması Renault'un eskiden o tesiste üretilen Alpine markasını geri getirmeye hazırlandığına dair spekülasyonlara neden oldu. Ama Renault kaynakları bu modelin Alpine roadster'inin bir ön çalışması olduğunu reddettiler.Ntvmsnbc


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.