elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Petrole alternatif fikir!

Alarko -Carrier ortaklığının 10. yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan İshak Alaton, petrolde yaşanan şokun sonucu olarak alternatif çözümlere doğru yol aldıklarını bildirdi.A- A+
03.06.2008 tarihli yazı 2413 kez okunmuştur.

Alarko-Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Carrier Avrupa Başkanı David Apell, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton ve holdingin Genel Koordinatörü Ayhan Yavrucu, işbirliğinin 10. yıldönümünü kutladı.Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton, 'Türkiye'de petrol alternatifi olacak güneşe dayalı endüstrinin saygın ve ekonomik şekilde gelişmesi için çok aktif olma projemiz var' dedi.

Alaton, Alarko -Carrier ortaklığının 10. yılı dolayısıyla düzenlenen toplantıda gazetecilerin soruları üzerine, 135 dolara çıkan petrolün şokunun sonucu olarak alternatif çözümlere doğru yol aldığını ifade etti. Alaton , 'Petrol alternatifleri heyecan duyduğumuz bir konu. ABD 'de daha yeni teknolojiler gelişiyor. United Technology şemsiyesi altında bu teknolojilere Ar -Ge yatırımları yapmış iki şirket var. Onlarla yakın temastayız. Türkiye 'de güneşe dayalı endüstrinin gelişmesi için çok aktif olma projemiz var'' diye konuştu. Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin de 'İshak Bey 'in sözünü ettiği güneş ve güneş enerjisi bugün iklimlendirme cihazlarının bünyesine de takviye gücü olarak girecek yeni teknolojiler vardır. Onları da mercek altına alıyoruz. Önümüzdeki yıllarda bu konuyu inceleyeceğiz '' dedi.

Çin 'i fırsat olarak görüyoruz

İSHAK Alaton , Çin 'i bir fırsat olarak gördüklerini ifade ederek, Gebze 'deki fabrikadan Çin 'e gittikçe artan bir ihracat gerçekleştirdiklerini söyledi. Carrier Avrupa Başkanı David Appel de Alarko 'nun pazardaki yerine güvendikleri için mutlu olduklarını, yönetim kadrosunun 10 yılı başarılı bir şekilde ve aynı yönetimle yola devam edeceklerini vurguladı.

Kaynak: Akşam, Zaman


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.