elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Petrol'de sürpriz gelişme!

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Doruk Köyü yakınlarında İngiliz "Aladdin Midle East " firmasının 4 ay önce açtığı "Arpatepe 1" kuyusunda 34 gravite petrol bulundu.A- A+
25.04.2008 tarihli yazı 3292 kez okunmuştur.

Günlük üretim kapasitenin araştırıldığı sahanın umut verdiği belirtilirken, TPAO Batman Bölge Müdürü Erdal Coşkun , bulunan petrolün Türkiye'nin en kalitelisi olduğunu belirtti.

İngiliz Aladdin Midle East firmasının Bismil'in Doruk Köyü yakınlarında 4 ay önce açtığı Arpatepe 1 kuyusunda 2 bin 400 metrede kaliteli petrole rastladı. 80 haneli Doruk Köyü Muhtarı Abdulkadir Azizoğlu, petrolün bulunmasıyla köylerinin çehresinin değişmesini beklediklerini söyledi. Köyde altyapı, yol, su, sağlık ocağı ve eğitim sorununun dizboyu olduğunu belirten köylülerden Hilmi Güzel, "Çok kaliteli bir petrolün köyümüzün dibinde bulunması bizi son derece sevindirdi ama sorunlarımız ortada. Yabancı şirket, 14 dönümlük alanı 15 bin YTL ye bir yıllığına kiraladı. Artık petrol çıktıktan sonra bu arsamızın daha da değerlendirilmesini bekliyoruz" dedi.Batman'ın Kozluk -Şelmo sahasında 32 gravite petrolün çıktığını belirten TPAO Batman Bölge Müdür Erdal Coşkun , Arpatepe 1 kuyusunda bulunan petrolün 34 gravite olduğunu ve şu ana kadar Türkiye de bulunan petrolün en kalitesi olduğuna dikkat çekti.

Kaynak: Referans


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.