elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Özelleştirmede son teklifler yarın!

Uzun süredir beklenen dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesine başlanıyor. İlk olarak Başkent ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş'nin ihale ilanına çıkılacak. Son teklifler ise yarın alınacak!A- A+
09.06.2008 tarihli yazı 2401 kez okunmuştur.

Blok satış yöntemiyle özelleştirilecek ve Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı ve Kastamonu illerini içine alan Başkent EDAŞ ile Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli bölgelerini içine alan SEDAŞ ihalelerine, ilginin yoğun olması bekleniyor.

Ankara (BEDAŞ), Sakarya-Kocaeli (SEDAŞ) ihalelerinde, daha önce ön yeterlilik almış şirketler teklif verebiliyor.

Yatırım yapma şartı ve kayıp kaçak oranını düşürme taahhüdü istenen ihalelerde, söz konusu şirketler için teklifler, yarın saat 16.00'ya kadar ayrı ayrı verilecek.

Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye ait Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş ve Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi amacıyla 31 Ağustos 2006'da ihaleye çıkılmıştı. Ancak söz konusu ihaleler Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından ertelenmişti.

Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun 22 Nisan 2008 tarihli kararıyla Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. ile Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ihale sürecine devam edilmesine ve ihale sürecine ilişkin tarihlerin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca belirlenmesine karar verilmişti. Ayrıca İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. özelleştirme ihalesinin ise iptal edilmesi kararlaştırılmıştı.

Kaynak: CNN Türk, Elektrikport


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.