elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Mühendise komplo mu kuruldu?

ODTÜ mezunu elektronik mühendisi Zafer Oluk, görev yaptığı tugayın trafo bakımında elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Şehit Oluk'un Aselsan'da önemli bir proje üzerinde çalıştığı öğrenildi.A- A+
09.05.2008 tarihli yazı 3482 kez okunmuştur.

Üniversite sınavlarında Türkiye 85'incisi olarak ODTÜ'yü kazanan elektronik mühendisi Zafer Oluk, İstanbul'da 1. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda vatani görevini yapıyordu. Asteğmen olarak askerlik görevini yapan Oluk, terhisine iki buçuk ay kala, trafo bakımı yaparken elektrik çarpması sonucu şehit oldu.

Oğlunun ölümüne inanamadığını belirten babası Ahmet Oluk, "Aldığım memur maaşıyla eğitimini tamamlamasını sağladım. Tek isteğim vatana hayırlı bir evlat yetiştirmekti. Ne yazık ki trafo bakımında şehit oldu. Son görüşmemizde elektrik tesisatının bakımından sorumlu olduğunu söyledi" diye konuştu.

NİKAH KIYMIŞTI, BALAYINA ÇIKACAKTI!

Zafer Asteğmen, 26 Ocak'ta hayatını ODTÜ Gıda Mühendisliği'ni üçüncülükle bitiren ve Norveç'te çalışan Güldem Hanım ile nikah kıydı, düğünü ve balayını askerden sonraya bıraktı. Nikahtan sonra Güldem Oluk, çalıştığı Norveç'e döndü. Aileler ise düğün hazırlıklarına başladı. Adana Orduevi'nden 9 Ağustos günü için rezervasyon yapıldı. Gelinlik ve damatlıklar alındı. Genç çift Norveç'te balayı yapmayı planlıyordu. Oluk'un şehit olmadan 2 gün önce vizesi de çıkmıştı. Fakat yaşanılan talihsizlik, Türkiye'nin değerli bir insanını bizden aldı.

KOMPLO MU?

Aselsan'da bir dönem görev yapan Şehit Zafer Asteğmenin elektrik çarpması sonucu yaşamını yitirmesi geçtiğimiz iki yılda yaşanan 3 mühendis ile 1 işçinin arka arkaya intihar etmesi olaylarını akıllara düşürdü. Aselsan'da yazılım mühendisliği görev yapan Zafer Oluk'un, önemli bir savunma projesi hazırladığı dönemde şehit olması komplo teorilerini gündeme getirdi.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.