elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Milli maçta elektrik fırtınası şoku

Dün gece milyonlarca insanın büyük heyecanla her saniyesine kilitlendiği Türkiye-Almanya maçı sırasında pek de alışılmış olmayan bir olay yaşandı.A- A+
26.06.2008 tarihli yazı 2683 kez okunmuştur.

Bu kez bu da oldu. Zaten gerilmiş ve sinirli bir halde, yüreği ağzında maçı izleyenler, yayının kesilmesi üzerine televizyonları karşısında iyice gerildi. Maçın skoru 1-1 iken, ilk yarının sonuna doğru yayına bir şeyler oldu. Birçok yerde radyo yayını sistemine geçildi.

BBC ekranları bile tamamen kızardı ve yayın birkaç dakika boyunca Radyo 5 Live'den sadece sesli olarak devam etti. Almanya'nın ZDF televizyonundaki yayın da kesildiği için Alman taraftarlar Klose'nin ikinci golünü gecikmeli gördüler. Önce golün sesi ekranda duyuldu ve kısa süre sonra da gol ekrana getirilebildi.

Olayın nedeni ise yine ender rastlanan "elektrik fırtınası" olarak açıklandı. Viyana bölgesinde aniden kopan fırtına için bugün meteoroloji uzmanları "Tam bir elektirk fırtınasıydı" dedi. Yüksek voltajlı şimşekler ve gökgürültüsüyle patlayan fırtına Viyana'daki alıcıları etkiledi ve yayınlar kesildi.

Daha şiddetli fırtınalar bile yayını böyle çabuk etkilememişti.. Ancak bu kez "havanın fazla yüklü" olmasının, kısa sürse de bu fırtınayı etkili kıldığı söylendi.

Viyana'daki FanZone bölgesindeki dev ekranlardan maçı izleyenler fırtınanın ilk dakikalarında "Can güvenliğiniz için bölgeyi terk edin" diye uyarıldı. Zaten şiddetli rüzgar ve yağmur yüzünden kalabalık dağıldı. Çıkan panik ve izdihamda biri kadın iki kişi yaralandı.Kaynak: Hürriyet


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.