elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Lenovo HTC'yi Bünyesine Katmak İstiyor

Lenovo IBM'in bilgisayar bölümünü satın aldıktan sonra hızlı bir yükselişe geçmiş ve PC pazarında liderliği ele geçirmişti ancak bu durumu çok uzun sürdüremese de piyasada başarılı olarak devam eden firma aynı şekilde HTC'yi de bünyesine katarak akıllı telefon pazarında hızlı bir büyümeyi hedeflediği düşünülüyor. Detaylar haberimizde...A- A+
17.10.2013 tarihli yazı 6526 kez okunmuştur.
Nokia ve Blackberry gibi firmaların satışlarından sonra teknoloji dünyasında yeni bir satın alma haberi dolaşıyor. Kore'de ve Çin'de lokal gazeteler, 2 büyük teknoloji firması Lenovo ve HTC'nin Ağustos ayından beri ortaklık sözleşmesi için görüşmeler gerçekleştirdikleri haberini raporlara dayanarak yayınladı.

HTC, söylentilerle ilgili olarak resmi bir açıklamada bulunmaktan kaçındı. Taiwanlı üreticinin yetkilileri bir söyleşide satış gibi bir düşünce içinde olmadıklarını belirtti. Lenovo yetkililerinden de henüz resmi bir açıklama gelmedi. 

► İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S5 Geliyor ! 

 
Geçtiğimiz günlerde ilk zararını açıklayan HTC, analistlere göre ekonomik olarak şu an pek iyi bir durumda değil. HTC One ile oldukça başarılı bir telefon geliştirmiş olsa da, Apple ve Samsung gibi zorlu rakiplerle dolu olan akıllı telefon piyasasında rekabeti takip etmekte zorlanan HTC, geçen ay Beats Audio paylarını 265 milyon dolara satarak gelir elde etmişti. Bu tarz bir ortaklık veya satın alma durumu, HTC'yi zor durumdan kurtarabilecek bir yöntem olarak gözüküyor. 


Lenovo ise şu an PC marketinde kendine belirli bir yer etmiş durumda ve satışlarına devam ediyor. Ancak akıllı telefon departmanı ise Çin sınırları içinde gayet iyi satışlar gerçekleştirmesine rağmen dünya genelinde PC departmanı kadar başarılı bir durumda değil.

Bu yüzden HTC ile düzenlenecek olan bir ortaklık veya satın alma durumu, kesinlikle Lenovo için özellikle akıllı telefon piyasasında büyük bir ilerleme olacaktır. Lenovo yetkilileri konu hakkında herhangi bir söz söylemiyor ancak söylentileri de reddetmiyor. Aksine, HTC ile ilgilendiklerini ve satın alma hakkında bir karara varamadıklarını belirtiyorlar.  
 
 


Geçtiğimiz zamanlarda Microsoft'un Nokia'yı satın alması gerçekleşmişti. Aynı tarz bir satın alma birçok analiste göre şaşkınlık verici olur ancak yakın zamanlarda Lenovo ve HTC arasında bir ortaklık kurulmasına ise yüksek ihtimalle bakılıyor.

Tüm bu söylentilerin gerçekleşmesi ise önümüzdeki zamanlarda firmaların resmi olarak bir açıklama yapmasına bağlı. Durumun 2014 başlarında tamamlanacağı söyleniyor. Gelişmeleri zaman gösterecek... 

 Kaynak: 

► Gsm Arena 
► Tech Radar 


Hızır İlyas Seçen Hızır İlyas Seçen Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.