elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Jeotermalde ilk ihale Aydın ve Manisa'da

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, altı adet ruhsatlı jeotermal alanın, elektrik üretimi için özel sektöre devri ihalesine çıktı.A- A+
24.08.2008 tarihli yazı 3483 kez okunmuştur.

Teklifler 14 Ekim'de alınacak. Üretilecek elektrikle 330 bin konutun ihtiyacı karşılanacak.MTA'nın Resmi Gazete'de cuma günü yayımlanan ilanına göre, ihale kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunun gerek görmesi halinde ihale açık artırma ile tamamlanabilecek. Her jeotermal alan ayrı ayrı ihale edilecek. Söz konusu bölgeler için en az 300 bin en çok 600 bin dolar geçici teminat alınacak.

30 yıllık devir


Alanlar 30 yıllığına devredilecek. Buna karşın 10'ar yıl süreyle uzatma olanağı tanınacağı için devir süresiz olacak. Toplam 100 MWe (yılda 800 milyon kWh) elektrik üretilerek, 330 bin konutun ihtiyacı karşılanacak. İhale dokümanı MTA Genel Müdürlüğü Alım Satım Şube Müdürlüğü adresinde görülebilecek ve her ihale dosyası 500 YTL karşılığı aynı adresten alınabilecek. İhale 2886 sayılı İhale Kanunu ile 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi olmayacak.

İHALEYE ÇIKAN ALANLAR


-Aydın-Merkez-Köşk-Umurlu-Serçeköy (25 MWe)


-Aydın-Sultanhisar-Atça (5 MWe)


-Aydın-Germencik-Bozköy-Çamur (10 MWe)


-Aydın-Sultanhisar (20 MWe)


-Manisa-Salihli-Caferbeyli (20 MWe)


-Manisa-Alaşehir-Kavaklıdere (30 MWe)Kaynak: ANKA


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.