elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İş dünyası da gençler de geleceği Genç Zirve’de sorgulayacak!

İş ve teknoloji liderleriyle bugünün öğrencileri, geleceği konuşmak üzere 11 Ekim Cumartesi günü Bilişim Zirvesi’08’de bir araya geliyor.A- A+
08.10.2008 tarihli yazı 2787 kez okunmuştur.

Bu yıl ilk kez Bilişim Zirvesi kapsamında 'Gelecek Nasıl Gelecek? Geleceğini Keşfet' temasıyla Genç Zirve adında bir etkinlik düzenlenecek. 11 Ekim Cumartesi günü yapılacak Genç Zirve, öğrenci, eğitimci ve iş dünyasının katılımına açık bir atölye çalışmasıyla farklı ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına sahne olacak.

Türkiye'nin konusunda en önemli bilgi, iletişim ve eğitim platformu olan Bilişim Zirvesi'08, bu yıl 'İşini yeniden keşfet!' konseptiyle düzenleniyor. Yüzde 60'ı otuz yaşın altında ve nüfusunun çoğu 'genç' olan ülkemizde, gençlere geleceğe hazırlanırken ışık tutacak bilgileri aktarmak için bu yıl Bilişim Zirvesi'08 kapsamında Genç Zirve adında bir etkinlik yapılıyor. 11 Ekim 2008 Cumartesi günü gerçekleştirilecek Genç Zirve'nin ana teması, ''Gelecek Nasıl Gelecek? Geleceğini Keşfet!'' olarak belirlendi.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve M-GEN Gelecek Planlama Merkezi'nin destekleriyle Dale Carnegie Türkiye ve Tüm Fütüristler Derneği (TFD) işbirliği ile düzenlenecek olan Genç Zirve'nin başlıca konuları şöyle:

o İnsan ve iş dediğimiz alanlarda neler olacak?


o Gençler, kurumlar ve eğitimciler gelecek için nasıl hazırlanmalılar?


o Fütüristler, uzgörü ne diyor? Bilişim teknolojileri, geleceği nasıl şekillendirecek?

Zirve, öğrenci, eğitimci ve iş dünyasının bir arada katılacağı ve Dale Carnegie Türkiye Genel Müdürü Dr. Çağlayan Bodur'un yöneteceği bir atölye çalışmasına sahne olacak.

Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı 'Günümüzde inovasyonun gerekliliği ve sağladığı faydalar tartışılmaz. İnovasyon için fikirlerin en geniş kesimden gelmiş olmasının da etkisi büyük. 'Bir sürece dâhil olan insanlar o süreci destekler' sözü, günümüz liderlik anlayışına güzel bir ışık tutuyor. Bu kapsamda Bilişim Zirvesi'nde düzenleyeceğimiz atölye çalışması, katılımcılara çok önemli faydalar sağlayacak. Farklı, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Belki de iş hayatımızda ihtiyacımız olan yaratıcı fikir, ekip arkadaşlarımızdan birisinde var, ama o potansiyel henüz ortaya çıkmamış durumda. Biz bu atölye çalışmasıyla bunu harekete geçirmeyi hedefliyoruz' şeklinde konuştu.

Genç Zirve'de Türkiye Fütüristler Derneği (TFD) Başkanı Alphan Manas 'Geleceğin Girişimcilerini Yetiştirmek'; Future Navigator, Baş Fütürist ve Kurucu Ortağı Anne Skare Nielsen 'Çok İyi'den En İyi'ye: Kendi Yolunu Kendin Seç'; BTnet Genel Yayın Yöneticisi Doruktan Türker ve BTnet Editörü Sinan Yüzaklı 'Geleceğin Neresindeyiz?' başlıklı sunumları yapacak.

Genç Zirve, atölye çalışmasından çıkan sonuçların aktarımıyla son bulacak.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.