elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

İş aramaya çıktılar patron oldular

İnternet'teki forumlara ve mağazalara asılan part-time eleman ilanlarına başvurarak iş arayan iki arkadaş başvurdukları ilanlarından bir sonuç alamayınca çareyi kendi işlerini kurmakta buldular.A- A+
08.01.2010 tarihli yazı 2528 kez okunmuştur.

Üniversite sınavını kazanıp zorlu bir ÖSS maratonunu başarı ile atlatan unisbul.com'un kurucuları Cemil Erol ve Uğur Akkuş, üniversite okumanın tek başına yeterli olmadığının farkına varırlar ve ilk etapda kartvizitlerini bastırıp yazılım sektörüne girmeye karar verirler.Ancak ilerleyen zamanlar da yazılım sektörünün kendilerini tatmin etmediği kanaatine varan Erol ve Akkuş, başka bir şeyler yapmalı derken part-time işleri araştırmaya başlarlar.

Oysa onlar gibi binlerce üniversite öğrencisi okurken çalışmak istiyor ancak nerelere başvuruda bulunabileceğini yada yarı zamanlı olarak nerelerde çalışabileceklerini bilmiyorlardır. Tüm bu koşullar ve haykırış ,1 mayıs 2008 tarihinde unisbul.com'un ilk adımlarını atılmasını sağlar.

İlk önce üniversite hocalarının desteklerini alarak çalışmalarına başlayan Cemil Erol ve Uğur Akkuş, daha sonra yakın dostlarının ve çevrelerinin de katkılarıyla çok kısa sürede hızlı bir yayılım gösterirler.Part-time işleri bir çatı altında toplayıp, sadece üniversite öğrencilerini sisteme dahil ederek çok kısa sürede büyük patlama yaşayan unisbul.com, bu sayede üniversite öğrencilerinin artık kapı kapı dolaşıp, vitrin önlerinde ilan aramakla zaman kaybetmesinide önlemiş oldu.Üniversite öğrencileri bu sistemde ki ilanın altına yorum yazabilme özelliği sayesinde o firmayla çalışmış kişilerin yorumlarını da okuyarak çok daha güven dolu bir çalışma ortamına girebiliyor.

Üniversite öğrencilerine hizmet eden unisbul.com, üniversitelinin sesi olmaya özen gösteriyor . İlk önceliklerinin firma olmadığını üniversite öğrencileri olduğunu söyleyen Uğur Akkuş,'' Onların sesine kulak verip, onların ilgilerini dikkate alarak sağlam adımlar ile ilerliyoruz'' dedi.

En çok dikkatimizi çeken olaylardan biri de, firmaların üniversite öğrencilerine ulaşmakta zorluk çekiyor olmalarıydı diyen Cemil Erol ise,'' artık Unisbul.com aracılığıyla firmalar, istediği üniversiteden, istediği bölümden, aradığı niteliklerdeki elemana çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor ve öğrenciler ise unisbul.com sayesinde, üniversiteler ile çevresi arasında bağlantı kurabiliyorlar'' diyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nde okuyan iki ortağın kurduğu,üniversite öğrencilerine part – time iş ve staj imkanı sağlayan unisbul.com'a bugüne kadar 45 bine yakın CV ulaşmış durumda.

Firmalar Unisbul.com'da ne tarz işler için adaylarla buluşabilirler

. Siz bir dershanenin, kreşin, kolejin yöneticisi olabilir yada çocuğunuz için etüt ablası - abisi arayan bir kişi olabilirsiniz.

• Firmanızın tanıtımını en iyi şekilde yapacak güler yüzlü müşteri temsilcileri, stand host ve hostesi, çizimleriniz için grafiker arayabilirsiniz.

• Yurtdışı iş görüşmeleriniz için size dil konusunda yardımcı olacak bir asistan arayabilir, yurtdışı bağlantılar sağlayabilirsiniz.

• Restaurantınız için garsona, marketiniz için kasiyere, manavınız için reyon sorumlusuna ulaşabilirsiniz.

• Güzel konuşan call center'larla, neşeli anketörlerle, başarılı bir stajyerle iletişime geçebilir, firmanıza yenilikçi, genç, heyecanlı bireyler katabilirsiniz.

Unisbul'da rakamlar

• 4 bin Part – time iş bulunan öğrenci sayısı


• 1.500 Staj imkanı sağlanan öğrenci


• 45 bin Toplanan CV sayısı


• 1.750 İşbirliği yapılan şirket sayısı
Kaynak: Ekotrent


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.