elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Güneş Enerjisi Fotoğraf Makinesi İle Buluştu

Fotoğraf makinelerinin enerji ihtiyaçlarının karşılanması için acil durumlar karşısında geliştirilen teknolojiler hız kazandı. Japon Şirketi Superheadz tarafından kendi enerjisini %100 güneşten veya dinamo yolu ile üretebilen ayrıca hızlı şarj durumlarında ise usb kablosu ile bilgisayardan şarj edilebilen bir cihaz geliştirildi.A- A+
21.05.2013 tarihli yazı 8997 kez okunmuştur.

Şirket tarafından SUN&CLOUD adı verilen yüksek çözünürlüklü dijital kamera enerjisini isterseniz güneşten, isterseniz dinamodan elde ediyor. Cihazın en önemli özelliği dünyanın ilk, tüm enerjisini kendi üreten çevre dostu dijital kamerası olması.
 


 

Japon firması Superheadz tarafından geliştirilen yüksek çözünürlüklü çevreci dijital kamera 3 farklı şekilde enerjisini üretebiliyor. Birinci yol, güneş ışığından gelen enerjinin panaller yardımıyla absorp edilmesiyle direkt olarak bataryada depolanması. Bu şekilde 12 saat içerisinde tam şarj olan pil, cihaz tarafından fotoğraf kareleri yakalamaya yetiyor. Havanın bulutlu(gölge durumu) veya gece olduğu zamanlarda ise cihazın üzerinde bulunan dinamo kolu çevirilerek mekanik hareket enerjisi jeneratör yardımıyla bataryada DC olarak depolanıyor. Bu yöntemlerle makinanın bataryasını tam olarak doldurabilecek enerjiyi üretebilmek için biraz özveri gerekiyor ancak acil durumlar ve yeşil enerji bilinci uyandırmak için son derece pratik bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Alternatif olarak, acil durumlarda ihtiyaç duyulduğunda cihaz, USB kablosu ile bir bilgisayara bağlanarak şarj edilebiliyor.Yüksek çözünürlüklü dijital kamera SUN&CLOUD; kullanıcılara artıları arasında çevre dostu şarj seçenekleri olması ve pil sorununu kafalarından tamamen atabilecekleri bir deneyim sunuyor. Bu çevre dostu cihaza sahip olacağım diyorsanız ödenmesi gereken bedel ise 18.900 Japon Yeni (350 TL civarı). Cihazı satın almak isteyen okuyucularımız aşağıdaki linkten daha detaylı bilgiye ulaşabilir.Kaynak :


SuperHeadz


 
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.