elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Google'dan büyük güneş yatırımı

Google, şimdiye kadarki en büyük yenilenebilr enerji yatırımını gerçekleştiriyor. Google, Solar City isimli girişimle beraber evlere fotovoltaik paneller yerleştirecek.A- A+
16.06.2011 tarihli yazı 4370 kez okunmuştur.

Google, BrightSource Energy firması ile ortak girişim yatırım yaptığı Ivanpah solar termal tesisten sonraki en büyük yatırımını Solar City ile yapıyor. Arama motoru devi Google, Solar City isimli girişimle ortaklaşa olarak evler için güneş paneli üretecek.##VIDEO##280 milyon $ maliyet ile gerçekleşecek olan yatırım, Google'ın tek seferde yaptığı en büyük yenilenebilir enerji yatırımı olacak. Bu yatırımla birlikte Google yenilenebilir enerji yatırımlarının toplamı 680 milyon $'ı bulmuş oluyor.


Solar City, kullanıcılara güneş panellerini kiralama imkanı da veriyor. Mülkiyeti Solar City üzerinde olacak olan panellerin bakımı Solar City' ait olacak. Kullanıcılar ise panelleri belirli bir ücret karşılığında, fatura öder gibi kiralamış olacaklar. Bu ödeme, normal fatıralardan daha ucuza gelecek.Google'ın Enerji Operasyonları Direktörü Rick Needham, 'Dağıtılmış yenilenebilir enerji, yani evlerde üretilen ve kullanılan enerji, fotovoltaik teknolojinin kullanılması ve gelişmesi için akıllıca bir yol. Böylece güç iletim ve dağıtım sistemi üzerindeki sıkıntılar da ortadan kalkmış olacak' diyor.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.