elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

“Gençsen Geleceksin” 30 bin öğrenci ile buluştu

Microsoft ve Turkcell’in “Gençsen Geleceksin” turu 30 bin öğrenci ile buluştu.A- A+
05.05.2010 tarihli yazı 2006 kez okunmuştur.

Microsoft Türkiye ve Turkcell'in 50 üniversiteyi kapsayan 'Gençsen Geleceksin' Türkiye Teknoloji Turu, İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka kampüsünde son toplantısını gerçekleştirdi. Anadolu'nun 26 kentinde 30 bin öğrenci ile buluşan büyük tur çerçevesinde Microsoft Türkiye ve Turkcell Akademi uzmanları, gençlere mobil, İnternet ve yazılım alanında yaşanan en son gelişmeleri anlattı.

Microsoft Türkiye ve Turkcell Akademi tarafından üniversite öğrencileri ve teknoloji meraklılarına yakın geleceğin teknoloji trendlerini tanıtmak amacıyla düzenlenen 'Gençsen Geleceksin 3.0' Türkiye Teknoloji Turu'nun son etkinliği 4 Mayıs , Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye ve Turkcell Akademi'nin 2008 yılından bu yana üniversitelerimizde birlikte gerçekleştirdiği bu kampüs turu, 2008 yılından bu yana 26 kentimizdeki 50 üniversitede, 130 ziyaret ile 30.000'e yakın öğrenciyle buluştu.

'Gençsen Geleceksin'in bu yılki final konuşmalarında, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca ve Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, geleceğin girişimcileri ve yenilikçileri olan üniversite öğrencilerine seslendiler.

Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İpek Tunca, gençlere hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi:

'Microsoft, bireylerin ve kurumların gerçek potansiyellerini ortaya çıkarma imkanı sağlayan yazılımlarıyla yenilikçi fikirlerin esin kaynağı olan bir şirket. 'Sizin potansiyeliniz, bizim tutkumuzdur' sloganımız doğrultusunda yazılımın, insanları etkin kılan ve hayallerini gerçekleştirmeyi sağlayan bir araç olduğunu ifade etmeye çalışıyoruz. Türkiye, genç nüfus açısından son derece şanslı bir konumda. Gençlerimiz nüfus içinde yeni fikirlere ve teknolojilere yatkın, dinamik ve geniş bir kesimi oluşturuyor. Her yıl 700 bin gencimiz iş hayatına katılırken, Türkiye'nin girişimcilik ve fikirlerin hayata geçirilmesi gibi konularda daha fazla yol alması gerektiğine inanıyoruz. Turkcell ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik sayesinde gençlerimize ufuk açan yeni teknolojileri üniversite kampüslerine taşıdık, uzmanlarımızın desteğiyle onların bilgilenmesini sağlamaya çalıştık. Gördüğümüz büyük ve sıcak ilgiden çok memnunuz'.

Trakya'dan Karadeniz'e Anadolu'nun her bölgesinde üniversite öğrencilerini yeni teknolojilerle buluşturan 'Gençsen Geleceksin' Türkiye Teknoloji Turu kapsamında düzenlenen etkinliklerde öğrencilere yazılım ve mobil teknolojilerindeki gelişmeler aktarılırken, bu teknolojilerin geleceğine yönelik tanıtımlar, tartışmalar ve demolar da yer aldı.

Teknolojinin en iyisi, en yenisi

Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı törende yaptığı sunumda şunları söyledi:


'2009 yılında 3G'nin ülkemizde kullanılmaya başlaması ile hayatımız önemli şekilde değişti. Mobil internet ve mobil servisler alanında yeni fırsatlar ortaya çıktı. Gençlere bu yeni dönemi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmelerini öneriyorum. Hayatlarını bu teknolojilerle yönlendirmeleri ve bu alanda sadece Türkiye'de değil teknolojinin ve internetin sınırları kaldırması sayesinde dünya çapında para kazanmaları söz konusu olacak. Türkiye'nin öncü iletişim ve teknoloji şirketi olarak Turkcell gençlerin fikirlerine, onların yaratıcı gücüne çok değer veriyor. Her fırsatta gençlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Geleceğin teknoloji dünyasını sizler yönlendiriyor olacaksınız. Biz de, üzerimize düşen görevi , gençlere deneyimlerimizi aktararak, yol çizmelerinde yardımcı olarak Microsoft ile birlikte gerçekleştirdiğimiz 'Gençsen Geleceksin' gibi etkinliklerle yerine getirmeye çalışıyoruz.'

'Gençsen Geleceksin' Türkiye Teknoloji Turu ile Microsoft ve Turkcell en son teknoloji konularını 'Yakın Geleceğin Yazılım Teknolojilerine Bakış' ve 'Yakın Geleceğin Mobil Teknolojilerine Bakış' başlıkları altında geniş bir yelpazede aktardı.

Turkcell Akademi tarafından akdredite edilen, konularında uzman, Turkcell çalışanlarından oluşan Akademi Eğitmenleri tarafından öğrencilere verilen seminerlerde, Dijitalleşme, Mobil Geniş Bant, Mobil Bilgi Toplumu, Kişiselleştirilmiş Servisler Dünyası, Genç Fikirlerden Girişimcilere ve Turkcell Proje Pazarları gibi konular anlatıldı.

Microsoft Türkiye uzmanları ise Internet ve Gelecek, Internet Explorer 8 ve Silverlight teknolojisi, Windows 7, Mobil Hayat ve Windows phone gibi konularda dersler verdi. Gençlerin büyük bir ilgiyle katıldıkları bu etkinlikler sonunda Turkcell'in gençlere bazı sürprizleri de oldu.

'Gençsen Geleceksin' turu ile gelişmeler, üniversitelerde yapılan duyurular, kampüslere asılan afişler, bilişim kulüpleri, Microsoft Student Partners ve tur programının detaylarının bulunabileceği kendi web sitesi aracılığıyla etkin bir şekilde tanıtıldı. 'Gençsen Geleceksin' Türkiye Teknoloji Turu'nun son toplantısı www.msakademik.net/canli adresinden canlı olarak yayınlandı.Kaynak: veteknoloji


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.