elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Geçen haftanın öne çıkanları

Elektrikport'ta geçen haftanın öne çıkan haberlerini sizin için derledik.A- A+
16.05.2011 tarihli yazı 3703 kez okunmuştur.

Rüzgâra yatırım yapan kazanıyor


Rüzgâr enerjisinde gerekli kanuni değişiklikleri yapan İspanya yerli üreticisini destekledi. Bu sayede üretimini artıran İspanya, Avrupa'nın en büyük rüzgâr enerjicisi ünvanına sahip oldu. Sektör temsilcileri aynı çalışmayı Türkiye'den de bekliyor.

Kurulu Güç 50 bin MW'ı GeçtiTürkiye'nin toplam kurulu gücü Nisan ayı itibariyle 50 bin MW'ı geçti. Elektrik üretiminde doğalgaz santrallerine ise talep büyük.Zorlu Enerji, karbon ayak izi hesabını yapan ilk şirket olduZorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş., sera gazı emisyonu yönetim standardı olan ISO 14064-1 belgesini aldı. Şirkete ait Lüleburgaz, Bursa, Kayseri, Yalova ve Ankara'da bulunan beş doğal gaz santrali ile İstanbul'daki merkez birimlerinin 2009 yılına ait emisyon miktarının 1.008.745,55 ton olduğu belirlendi.

Yenilenebilir enerji rüyası gerçekleşiyor!Avrupa Yenilenebilir Enerjiler Birliği'nin Türkiye bölümü EUROSOLAR Türkiye tarafından organize edilen ve her yıl enerjinin son kullanım etkinliği ve yenilenebilir enerjiler alanındaki gelişmeleri takip etmek için tekrarlanacak olan IRENEC, Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansları ve Sergileri, bu yıl 6-8 Ekim tarihinde İstanbul Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi'nde düzenleniyor.

Breadboardun iç yüzüBreadboard, elektronik devreleri pratik olarak kurmak ve test etmek için kullanılan kullanışlı bir ekipmandır. Bu yazıda breadboard'un iç yapısını inceliyoruz.

Batarya ve PillerTaşıtlar için enerji çeşitli kaynaklardan sağlanabilir. Elektrikli taşıtlar için bu kaynaklardan en önemlisi bataryalardır.Bataryalar elektrokimyasal enerjiyi depolar ve devrelerine üreteç bağlandığında bu enerjiyi tekrar elektrik enerjisine dönüştürerek geri verir.Elektrikport.com
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.