elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Gaznet Konya'da hedef büyüttü

Konya'da doğal gaz dağıtımını üstlenen Gaznet A.Ş'nin Genel Müdürü Ali İhsan Sılkım, kentte doğal gaz kültürünün yerleştiğini belirtti.A- A+
23.07.2008 tarihli yazı 3624 kez okunmuştur.
Sılkım, Konya Dedeman Otel'de düzenlediği basın toplantısında, dünyada gelişmişlik göstergelerinden biri kabul edilen doğal gaz kullanımının, günümüzün en büyük global sorunlarından biri olan olan çevre kirliliğinin önüne geçen, ''temiz ve çevreye duyarlı'' bir enerji olarak öne çıktığını söyledi.
Konya'nın ise doğal gazla geçireceği 5. kışına hazırlandığını ifade eden Sılkım, ''5 yıllık yatırım projelerimizin büyük bölümünü tamamlamış bulunuyoruz. Konya'da doğal gaz kültürü yerleşti. Vatandaşlarımız çağın nimeti, temiz enerji doğal gaza imkanları ölçüsünde bir an önce geçmek istiyor'' dedi.

Sılkım, Hüsamettin Çelebi, Bedir, Dede-Korkut mahalleleri, Fetihkent-Karşehir Toplu Konut Bölgesi, İstanbul Caddesi Şems Mahallesi ve civarı, Sancak Mahallesi Memko Siteleri'nin, bu yıl yatırım yapılan ve yapılacak olan yerler olduğunu belirtti.


Konya'da doğal gaz abone sayısının 126 bini geçmiş durumda olduğunu, abone sayısının hızla arttığını anlatan Sılkım, şunları kaydetti:


''Yıl sonuna kadar abone sayısının 150 bine ulaşmasını arzu ediyoruz, zaten bu sayı öngördüğümüz şekilde artıyor. Şu an doğal gaz hattı, önüne ulaştırılan konut sayısı 185 bin... Bu rakam yıl sonuna kadar 200 bine ulaşacak. Konya'da kış aylarında sağlık sorunlarına neden olan hava kirliliğinin yeniden yaşanmasını istemiyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızın bir an önce daha temiz ve konforlu olan doğal gazı kullanmalarını arzu ediyoruz.''

Kaynak: AA

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.