elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Gazla sarsılan Gökçek yeniden Ankara adayı

Hakkındaki doğalgaz iddiaları nedeniyle zor günler geçiren Gökçek 'Aday olacağımı zaten biliyordum' dedi.A- A+
02.01.2009 tarihli yazı 2138 kez okunmuştur.

AK Parti'de yılan hikayesine dönen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı düğümü dün nihayet çözüldü. Başbakan Tayyip Erdoğan, 29 Mart yerel seçimlerinde partilerinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Melih Gökçek olduğunu açıkladı. Üç dönemdir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Gökçek, kendinden emin konuştu; "Aday olacağımı zaten biliyordum. Ankara'da üzülen CHP olacak."AK Parti'de Gökçek'le birlikte isimleri öne çıkan Veysel Tiryaki yeniden Altındağ, Turgut Altınok ise Keçiören belediye başkan adayları oldu.AK Parti'nin Ankara, Erzurum ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayları ile Ankara'nın bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarının açıklanması dolayısıyla dün parti genel merkezinde tören düzenlendi. Törende konuşan Erdoğan, "Bizim amacımız hiç kimseye koltuk dağıtmak, makam sağlamak, paye vermek değildir. Biz hizmet üretecek, kentleri daha da güzelleştirecek, sorunları çözecek belediye başkanları istiyoruz" dedi.

'Haberlere aldırmayız'


Belediye başkan adaylarının tamamını 15 Ocak'a kadar açıklayacaklarını vurgulayan Erdoğan, "Dava adamı, gönül adamı olmak farklı birşey" dedi ve ekledi: "Kim ne derse desin, kim ne yazarsa yazsın, kim televizyon ekranlarında hangi yalanları uydurursa uydursun, halkın gönlüne girebilmeyi kimse ortadan kaldırmaz. Silmek, silinmek mümkün değil. Çünkü halkım biliyor ki bunlar özenle ve özellikle seçilmiş haberler. 'Öğrenciler donuyor' filan dedikleri olaylar var ya bir yerde bir tane buluyor. Buradaki suç kimin? Birinci derecede o okulun idaresinde. Eğer hastanede varsa, o hastanenin yöneticisinde."Erdoğan konuşmasında AK Parti'li belediyelerin kömür dağıtımı ile ilgili eleştirilere de yanıt verdi. Kömür dağıtımını sadece seçim dönemlerinde değil, her yıl yaptıklarını kaydeden Erdoğan, sosyal devlet ilkesi gereği yardımlara devam edeceklerini söyledi. Belediye başkanlarının her zaman halkın içinde olması gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Bunu söylerken çok ciddi bir riski, partim adına üstleniyorum. Çünkü, arkadaşlarıma bu noktada, bu denli güvenmek istiyorum" dedi.

Sirmen'e baraj sorusu


Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Kavşakkaya Barajı'nı 16 ayda 45 milyon dolara mal ettiğine işaret eden Erdoğan, "Kocaeli'nin CHP'li önceki yönetimi, Yuvacık Barajı'nı 4,5 milyar dolara mal etti. Ana muhalefet partisi, bunu mal eden Belediye Başkanını önce il başkanı yaptı, şimdi de Kocaeli'ne belediye başkan adayı yaptı. İzmir'in suyunda arsenik oranı sağlığı tehdit eder boyutlarda çıktı. Ah Türkiyem ah, kimlerin elindesin?" diye konuştu.Ortadoğu turu hakkında da bilgi veren Erdoğan, ziyaret ve temaslarda temel amacın, bölgedeki ateşkesin temini, ardından ambargoların kaldırılması olduğunu vurguladı. Konuya yönelik yoğun bir diplomatik çaba içinde olduklarını, bu çabayı sürdüreceklerini vurgulayan Erdoğan, bu hafta sonu kadarki gelişmelerden sonra yine yurt dışında birçok ülkeyle gerek telefon, gerekse giderek, bu diplomatik atağı sürdürmek zorunda olduklarını belirtti.Kaynak: Referans


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.