elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Gaz kokusunun ardından patlama oldu

Enkazdan sağ kurtulan ilk öğrencilerden Merve Avcı olay anını anlattı..A- A+
01.08.2008 tarihli yazı 3193 kez okunmuştur.

Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde çöken kız yurdu binasından kurtarılan ilk öğrencilerden 13 yaşındaki Merve Avcı, patlamadan önce hocalarından birinin ''mutfakta gaz hortumu çıkmış'' dediğini duyduğunu söyledi.

Merve Avcı, ilköğretim 8. sınıfa geçtiğini ve Konya'da yaşadığını belirtt. Büyükbaba ve büyükannesinin Balcılar'da yaşadığını ifade eden Avcı, okullar tatil olduktan sonra Kur'an öğrenmek için yatılı olarak yurda yazıldığını kaydetti. Vücudunda hafif sıyrıklar olan Merve Avcı, 3 katlı yurt binasında 6 kişilik personelle birlikte yaklaşık 50 kişinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi:


''Sabah saatlerinde namaza kalktık. Ben abdest almaya aşağı indim. Zemin kattan kuvvetli bir hışırtı geliyordu. Yurttaki iki hocamızla birlikte mutfağa girdik. Hocalarımızdan biri, 'mutfakta gaz hortumu çıkmış' dedi.

Ben mutfağın kapısında duruyordum. Hocalarımız 'kapıyı kapat' dediler. Ben de ikinci kata çıktım. Binada panik yoktu, hatta öğrenciler yataklarındaydı. Ben yukarı çıktıktan 5 dakika sonra aşağıdan yatakhanelere gaz kokusu gelmeye başladı ve hemen ardından çok şiddetli bir patlama meydana geldi. 5 arkadaşımla birlikte patlamadan sonra binanın ayakta kalan kısmındaydık. Zemin kattan yukarı doğru çıkan alevleri çok yakımızda hissettik. kapıyı açtığımızda binanın yarısının yıkıldığını ve sadece bizim bulunduğumuz bölümün ayakta kaldığını gördük. Üzerime iki tahta parçası devrilmişti. Bağırarak yardım istedim. Yardıma gelenler beni kurtardı. Önemli bir sağlık sorunum olmadığı için hastaneye götürülmedim.''

Bu arada çevre sakinleri ve belediyede çalışan bazı görevliler, yurt binasında tüp bulunmadığını, gazla çalışan bir tesisatın kurulu olduğunu belirtti.

Kaynak: Cihan

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.