elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Enerji Verimliliği Konferansı

ABD Enerji Bakanlığı ve Amerikan-Türk Konseyi (ATC), 3-4 Haziran 2010 tarihleri arasında İstanbul'da sanayi ve hükümet liderlerini biraraya getirecek.A- A+
30.04.2010 tarihli yazı 2805 kez okunmuştur.

ABD Enerji Bakanlığı ve Amerikan-Türk Konseyi (ATC), İstanbul'da sanayi ve hükümet liderlerini biraraya getirecek "Enerji Verimliliği Konferansı" başlıklı bir organizasyon düzenlemeyi planlıyor. 3-4 Haziran 2010 tarihleri arasında, İstanbul Hilton Otel'de gerçekleştirilecek olan programda, Güneydoğu Avrupa ve Kafkasya ülkelerinde enerji verimliliği konusu üzerine yoğunlaşılacak. Enerjinin etkin kullanımı alanındaki yeni teknolojilerin sergileneceği ve en iyi sonuç veren uygulamaların tanıtılacağı konferansta, şirketler ve kamu kurumlarının enerji maliyetlerini düşürme problemlerinin çözümüne yardımcı olunması hedefleniyor.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bulgaristan Enerji Bakanı Traycho Traikov, Gürcistan Enerji Bakanı Alexander Khetaguri ve ABD'nin İsrail Büyükelçisi Richard Johns'un konuşmacı olarak katılacakları konferansa, bölgenin yanı sıra ABD ve Avrupa'dan bilim, iş ve hükümet çevrelerinden çok sayıda yetkilinin katılması bekleniyor.Birleşmiş Milletler Gelişim Programı (UNDP), Enerji Tasarruf İttifakı (Alliance to Save Energy), Climate Savers Computing, Amerika Endüstriyel Enerji Tüketicileri (Industrial Energy Consumers of America), 21. Yüzyıl Enerji Enstitüsü (Institute for 21st Century Energy), Avrupa Gelişim ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Dünya Bankası gibi kuruluşlardan çok sayıda uzmanın, organizasyonun planlama ve geliştirme sürecine katkıda bulunduğu konferansa, aynı zamanda ABD Enerji Bakanlığı Laboratuvarı'ndan, endüstri ve akademi dünyasından çok sayıda bilim adamı ve teknik uzman konuşmacı olarak katılacak.

Enerjinin daha etkin kullanılabilmesi, söz konusu ülke için sürdürülebilir kalkınma ve ekonominin tüm sektörlerinde rekabet gücünün artmasını sağlıyor. Güneydoğu Avrupa ve Kafkasya ülkelerinde enerjinin etkin kullanılabilmesine yönelik bir bilgilendirme ve teknik destek sağlama amacıyla düzenlenen konferans ile ilgili konuşan ABD Enerji Bakanı Steven Chu, "21. yüzyılın en refah ve en rekabetçi ekonomileri, enerjiyi etkin kullanan ülkelerin ekonomileri olacak," dedi.

21 Mayıs tarihine kadar rezervasyon yaptırabileceğiniz konferansa kaydolmak, ayrıca konferans programı ve konuşmacılar ile ilgili bilgi edinmek için "www.eeconference.com" adresini ziyaret edebilirsiniz.

Turkishny


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.