elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Enerji Sektörünün Kalbi İstanbul'da |
Sinop Nükleer Santrali Son Durumu

19. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı - Konferansı açılışı bugün İstanbul'da yapıldı. İstanbul'da açılışı Bakan Taner Yıldız yaparken, dünyanın enerji liderleri bu fuar ve konferansta buluştular. TÜSİAD, MÜSİAD ve EPDK Başkanı da konuşmalarında özellikle enerji piyasasında yeni düzenlemeler ile birlikte enerji piyasasındaki canlanmadan ve sektörden bahsettiler. Bunlara ek olarakta Türkiye'nin enerji sektöründeki dünyadaki konumu da konuşulanlar arasında yerini aldı.A- A+
24.04.2013 tarihli yazı 7928 kez okunmuştur.
Dünyanın önde gelen enerji liderleri İstanbul'da buluşuyor ve 19 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı - Konferansı bugün şu sıralarda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız' ın konuşması ile başladı.

 
Taner Yıldız Konuşma Metninde Nelerden Bahsetti?
 
Temel amaçlarının devlet desteklerini (özel kurumlara) tamamen kaldırmak olduğunu belirten Yıldız, "2023 hedefimiz kullanılan elektriğin 5'te 1'ini tasarruf etmek" olduğunu söyledi. Sinop Nükleer Santrali'nin son durumunda sona doğru gelindiğini ve 2 ülke, 2 şirketin yarıştığını söyledi. 
 

Nükleer Santrallerin işletilmesinde özel sektörün daha iyi olacağını belirtti. Türkiye'nin iki büyük hidroelektrik santrali olan Keban ve Atatürk elektrik santrallerinde özelleştirmenin şu an için düşünülmediğini söyleyen Yıldız, elektrik borsasında TEİAŞ olarak kamu hissesi olmasının gerekliliği ve öneminden bahsetti.
  

Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.