elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Enerji Bakanı Güler Erzincan'a gitti

Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattında meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın devam ederken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler olay yerine hareket etti.A- A+
07.08.2008 tarihli yazı 2459 kez okunmuştur.


Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere açıklama yapan Bakan Güler, patlamanın kontrol alındığını söyledi. Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattındaki patlamayla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tabii Kaynaklar ve Enerji Bakanı Güler, "Patlama kontrol altına alındı. Dolayısıyla söndürme çalışmalarımızda devam ediyor. Buradaki bütün mesele çevreye de zarar vermeden bunu yapmak.


Teknik arkadaşlarla zaten değerlendirmeleri yaptık. Orada ayrıca yerinde görüp, bir daha değerlendireceğiz. Yakında gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Buruda bütün mesele, boru hattındaki içindeki petrolün durumu. Zaten vanalar kapandığı için herhangi bir sorun söz konusu değil. Oradaki borunun tahribatına bakarak ona bir by pass mı yapacağız, yoksa vanayı mı değiştireceğimizin bütün gece etüdünü yaptık. Şimdi yerinde görüp bunun uygulamasını vereceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.