elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Düzce Yazılım Üssüne Dönüşüyor

Türkiye'nin gözde yatırım bölgelerinden Düzce'de “Yazılım Test Hizmetleri Merkezi”nin açılışını yapan Atos, bölgede istihdam alanları yaratamaya devam ediyor.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 3454 kez okunmuştur.


Bilgi teknolojileri alanında Avrupa’nın lider şirketlerinden Atos, Türkiye’de de IT teknolojilerinin geleceğini şekillendirme hedefini sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’nin güçlü markalarıyla işbirlikleri yapan Atos, 19 Ocak’ta Düzce’de “Yazılım Test Hizmetleri Merkezi”nin açılışını gerçekleştirdi. Düzce Valisi Vasip Şahin , Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran'ın katıldığı açılış töreninde, her iki şirketin yetkililerinin yanı sıra Düzce’nin yerel yöneticileri yer aldı.
Yazılım Test Hizmetleri Merkezi açılış konuşmasını gerçekleştiren Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, 2 yıl önce, yine karlı bir havada, Düzce’de Atos çağrı merkezinin açılış töreninin yapıldığını hatırlattı. 3 Ekim 2011’de Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile Atos Origin’in birleşerek Atos ismiyle Türkiye operasyonlarına resmi olarak başladığını belirten Akbulut, 'O zaman Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri markası altında başladığımız Düzce yolculuğumuza, bu sürecin ardından Atos adıyla devam ediyoruz. Türkiye’de IT sektörünü şekillendirmek için yola çıkan Atos’un Düzce’ye yatırımları farklı kanallardan sürecektir' diye konuştu.50 kişilik ekiple hizmete başlayan Atos Düzce Çağrı Merkezi’nin bugün 850 kişiye istihdam sağladığını hatırlatan Akbulut, bu rakamın daha da yükseleceğini ve Atos olarak Düzce ekonomisine büyük değerler katmayı hedeflediklerini açıkladı. Farklı sektör ve markaların da yatırım için Düzce’yi tercih ettiğini vurgulayan Akbulut, “Bu başarıda yerel yönetim ve halkın yatırımları sahiplenmesi ve güzel işbirliklerine kucak açmasının rolü büyük” dedi.Atos olarak Türkiye’nin bilişim sektörünün en önemli markası olmayı hedeflediklerini açıklayan Akbulut, sözlerini şu şekilde sürdürdü: 'Bu hedefe paralel olarak Düzce’de de yatırımlarımız ve başarı hikayelerimiz devam edecek. Gelecek dönem için hedefimiz Düzce’yi Türkiye’nin yazılım merkezine dönüştürmek. Bu nedenle test hizmetleriyle ilgili operasyon merkezimizi de Düzce’de açmayı uygun gördük. Yazılım sektörünün farklı katmanlarında gelişirken, özellikle finans sektörüne hizmet veren rakiplerimiz arasında 1 numara olmayı öngörüyoruz.'“DÜNYAYA YAZILIM İHRACATI YAPABİLİRİZ”Açılış töreninde konuşan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran ise, Düzce’nin sadece Türkiye’nin değil, dünyanın yazılım üssü olabileceğini öngördüğünü söyledi. Bu merkezin Türkiye’nin 2023 vizyonuna ve dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaya giden yolda da hizmet verdiğini söyleyen Aran, 'Yazılım sektörünün ülke ekonomisine katma değeri göz ardı edilemez. Bu tür yatırımların sonuçları ancak 2 yıl içinde alınabilir. Biz, Düzce Yazılım Test Hizmetleri Merkezi’nin elde edeceği başarının, Atos Düzce Çağrı Merkezi’nin de ötesine geçeceğini düşünüyoruz. 2 yıl sonra yine buradan dünyaya yazılım ihracatı yapıldığını göreceğimizi düşünüyoruz' diye konuştu.Açılışa katılan Düzce Valisi Vasip Şahin de kente katkılarından dolayı Atos ve İş Bankası yetkililerine teşekkür etti. 'Bacasız sanayi' olarak adlandırılan bu tür yatırımların Düzce ekonomisinin gelişiminde büyük rol oynadığını vurgulayan yetkililer, bölge olarak istihdam yaratacak tüm oluşum ve girişimlere açık olduklarını da paylaştılar.

 ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.