elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Dünyanın En Hızlı Micro-SDXC Hafıza Kartı 64 GB

Hafıza kartları konusunda çok hızlı gelişen teknoloji 50 MB/s yazma hızına kadar çıktı. Sandisk geçtiğimiz günlerde dünyanın en hızlı 64 GB'lık hafıza kartını duyurdu. Bu muhteşem hızlı belleğin okuma hızı ise 80 MB/s. Detaylar haberimizde...A- A+
05.08.2013 tarihli yazı 18603 kez okunmuştur.
Yakın zamanda Toshiba Exceria Pro SD 16-32 GB hafıza kartlarıyla dünyanın en hızlı hafıza kartını duyurmuşken fakat Sandisk 64 GB MicroSDXC hafıza kartıylabunun önüne geçti. 

Uygulamada gerçek değerleri yansıtmasada Toshiba kendi hafıza kartlarının 240 MB/s olduğunu iddia ediyor. Sandisk bu kartla cep telefonları, tabletler ve fotoğraf makinelerinde insanların yetersiz kalan dahili belleklerini arttırmak ve yüksek hızı sayesinde üst düzey performans elde etmek için tasarlandığını açıklamıştır. 


  

Bu Kartla Ne Yapabiliriz?

Sandisk yetkililerinin söylediğine göre kart, UHS-1 ve hız sınıfı 10 vidyo kayıtları yapabilmekte, Full HD ve 4K HD vidyo kaydetme ve oynatma yeteneğine sahiptir. Bu kart aynı zamanda su geçirmez, darbeye ve x-ışınlarına dayanıklı, -25 ile +85° C sıcaklık aralığında çalışabilir. Ayrıca SD ve SDHC yuvası ile, sportif cihazlarla da kullanılabilmektedir.

 

Peki Fiyatı Ne Kadar?

SanDisk 64 GB Extreme Micro SDXC kart şu an 199.99 Amerikan Doları piyasa fiyatı ile satışa sunulmuştur.

KAYNAK:

SANDISK
Alper   Görkey Alper Görkey Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.