elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Deloitte Teknoloji Fast50

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemeyi hedefleyen Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2010 Programı’na başvurular başladı.A- A+
05.05.2010 tarihli yazı 2989 kez okunmuştur.

Türkiye'nin yenilikçiliğe yatırım yapan en dinamik şirketlerini buluşturan ve Türk Telekom'un sponsorluğunda gerçekleşecek program, yeni iş ve yatırım olanaklarının da kapısını açıyor.

Bu yıl beşinci kez düzenlenen, Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirleneceği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı için başvuru süreci başladı.

Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon sektörlerininünün yenilikçiliğe yatırım yapan en dinamik şirketlerini buluşturan ve Türk Telekom'un sponsorluğunda gerçekleşen Deloitte Teknoloji Fast50 2010 Programı, 5 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul W Hotel' de düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı.

Basın toplantısına Deloitte Türkiye TMT Endüstri Lideri ve Kurumsal Risk Hizmetleri Sorumlu Ortağı Oktay Aktolun ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) Başkanı Turgut Gürsoy katılarak, program hakkında bilgiler verdiler.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD), Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı'nın (TTGV) iş ortakları olarak destek verdikleri program kapsamında, en hızlı büyüyen şirketlere çeşitli kategorilerde ödüller verilecek ve Avrupa'nın hızlı büyüyen teknoloji şirketleri ligine dahil olacaklar. Programa katılacak olan firmaların başvuruları resmi olarak 18 Haziran 2010 tarihinde sona erecek.

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya, Telekomünikasyon (TMT) Endüstri Lideri Oktay Aktolun, bu yıl aynı zamanda beşinci yılını kutlayacak olan programın, yapıldığı tüm ülkelerde kamuoyunun ve iş dünyasının dikkatini yenilikçiliğe, Ar-Ge ve teknoloji geliştirmeye çektiğini dile getirdi. Aktolun, 'Bilişim sektörünün sahip olduğu potansiyeli ortaya koyan Deloitte Teknoloji Fast50 Programı, kurumlara ulusal ve uluslararası düzeyde marka bilinirliği sağlamakta, yeni iş imkanları ve işbirlikleri yaratmaktadır' dedi.

Aktolun, Fast50 Programı'nın, başarılı şirketlerin işlerine net ve ölçülebilir katkı sağlandığını ifade ederek bu katkılıları şöyle özetledi: 'Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde Fast50 programında yer alan Türk teknoloji firmaları ile arasında, yaptığımız araştırma,bir anket, bu firmaların %90'ından fazlasının, hem müşteri sayısında, hem de marka bilinirliğinde artış elde ettiklerini gösteriyor. Bu firmaların yarısına yakını, Fast50 sonrasında halka açılmayı planları arasına almış durumdalar. Yine yarıya yakın bir oran, yurt dışında şube açtıklarını belirtiyor. Amerika'nın yanı sıra, Rusya, Dubai gibi dünyanın en rekabetçi ortamlarında şube açanlar var.'

Basın toplantısında, son beş yılda yakaladığı %42.4176 büyüme oranı ile geçen yılın Teknoloji Fast50 Türkiye ve Fast500 EMEA birincisi Biotekno CEO'su İlhan Öney ile ile Strateji ve Planlamadan Sorumlu Kurucu Ortak Betül Helvacı; 2006 yılında, %6764'lük beş yıllık büyüme oranı ile birinci olan Mobilera'dan Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu konuşmacı olarak Fast50 sonrasında yaşadıkları deneyimleri paylaştılar.

Deloitte Teknoloji Fast50 2010 Türkiye 2010 Programı'nda başarı gösteren firmalar, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast500 EMEA'ya aday olma fırsatını elde ederken, Türkiye'de kazandıkları bu başarıyı uluslararası platforma taşıma imkanını bulacaklar.

Ödüller

Bu yıl beşincisi düzenlenen programa yapılan başvurular değerlendirilerek belirlenecek en hızlı büyüyen şirketlere çeşitli kategorilerde ödüller verilecek ve Avrupa'nın hızlı büyüyen teknoloji şirketleri ligine dahil olacaklar.

18 Haziran'da başvuruların bitmesinin ardından, değerlendirme sonucunda ödül alan Fast50 şirketleri Ekim ayında açıklanacak. Dünya çapındaki Teknoloji Fast500 EMEA 2010 Programısıralaması da, Kasım ayı içerisinde netleşecek.

Geçtiğimiz yıl, Big Stars adıyla başlatılan yeni ödül kategorisi bu yıl da devam ediyor. Bbu kategoride, 2009 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler son beş yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilecekler. Big Star firmalarının da kendi geliştirdikleri teknolojilerin gelirlerine büyük bir katkı yapıyor olması ve Ar-Ge'ye ciddi oranda para ayırmaları gerekiyor.

Türkiye'nin kesintisiz olarak üç yıl programda yer alan teknoloji firmaları arasından en hızlı büyüyen şirketi geleneksel hale gelen Türk Telekom Teknoloji olarak Teknoloji Özel Ödülü ile onurlandırılacak.

Ayrıca bir kuruma da, Deloitte Fast50 5. Yıl Özel Ödülü verilecek. Bu ödül 5 sene boyunca ilk 50'ye giren firmalar arasında en hızlı büyüyen firmanın olacak.Veteknoloji


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.