elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Çağımızın Yeni Modası 'Sprey Giysi'

Sadece üzerinize sprey sıkarak bir giysiye sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? İspanyol moda tasarımcısı Manel Torres tarafından icat edilen bu sprey yeni moda tarzını kendi üzerine kuracak gibi görünüyor.A- A+
27.05.2013 tarihli yazı 12366 kez okunmuştur.

Ünlü moda tasarımcısı Manel Torres'in icat ettiği bu sprey artık giysi üretimini kolaylaştıracak ve gelecekteki yeni popüler trend olacak bu icat çok ses getiriyor. İspanyol asıllı bir moda tasarımcısı olan Manel Torres.
 


 

Imperial College London'ın  kimya mühendisleri ve giyim firması olan Fabrican'ın yardımınıda alarak icat edilen bu sprey şimdiden anasayfa haberleri oldu. Geliştirilen spreyle kumaşlar yapılabiliyor.

 

►İlginizi Çekebilir: Led Aydınlatmalı Kıyafetler 

Peki Bu Spreyin İçeriği Nedir?


Bu sprey tutkal, polimer ve elyaf karışımı bir kumaş oluşturuyor. Kumaş herhangi bir kişinin vücuduna önce ince bir tabaka gibi püskürtülüyor hemen ardından kısa bir süre içinde ortaya bir kumaş çıkıyor. Ortaya çıkan bu giysi ise giyilip çıkartılabilir bir hal alıyor. Yıkanabiliyor boyanabiliyor ve tek kullanımlık değil yani normal t-shirt gibi kirlenince yıkayıp tekrar giyebiliyorsunuz.
  

Bu spreyin giyim modasında çok ses getireceği düşünülüyor. İcadın sahibi Torres; " Gerçekten geleceğe yönelik, kesintisiz, hızlı ve rahat bir malzeme yapmak istedim. Bu tür bir kumaş üretmek için yaptığım araştırmalar sonucunda, lif yapısını kendime örnek alarak örgü veya dikiş olmadan onları bir araya bağlayacak bir formül buldum ve bu formül ilkel tekstil dönemine son verecek gibi görünüyor." dedi. Kendinden çok emin konuşuan Torres sözlerine " Fabrican LTD. ile birlikte ortaya çıkardığımız bu icadımızı seneye piyasaya  15 $ 'dan sürmeyi planlıyoruz." diyerek sözlerini noktaladı. 

 

► İlginizi Çekebilir : 'Led Aydınlatmalı Kıyafet' Görselleri için Tıklayınız

 

 
► Aşağıda bu spreyin ilk kullanım videosunu izleyebilirsiniz.

 


 
Kaynak :

►Trendland.com

Kemalcan HALLI Kemalcan HALLI Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.