elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bu Seyahat İştah Kabartıyor

İspanya merkezli olan bir seyahat acentesinin 2014 yılından itibaren başlayacağı ve merkez üssü Konya olacak olan uzay seyahatleri, şimdiden turizm şirketlerini heyecanlandırmaya başladı.A- A+
01.01.2012 tarihli yazı 2743 kez okunmuştur.


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Konya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Atilla Özdemir, uzay seyahatlerinin kendilerinde heyecan uyandırdığını belirterek, "Balon olayı bizi gerçekten heyecanlandırdı. Konya, muhtemelen daha rantabl olduğu için seçilmiş bir kent. Seyahat ücreti 110 bin Euro gibi yüksek bir rakam. Bu da üst düzeydeki insanların oluşturacağı bir sektör demek. Bu grup geldiği zaman illaki Konya'ya maddi manevi bir şeyler bırakacak. Arz-talep olarak ne kadar uçuş olacak ve ne kadar talep edilecek bunu zaman gösterecek. Ama ne olursa olsun bu çok güzel bir olay" dedi.

Konya Destek VermeliYapılacak bu projeye Konya halkının ve bürokratlarının sahip çıkıp desteklemesi gerektiğini de dile getiren Atilla Özdemir, "Şuna inanıyorum ki, bunun Konya turizmine büyük katkısı olacak. Konya Hz. Mevlana orijinli bir inanç turizmi merkezi. Ancak en büyük sorunumuz Hz. Mevlana'nın altını dolduramamamız. Konya'da diğer doğa ve tarihi güzellikleri ön plana çıkarmamız gerek. Bence bu olay Konya için yeni bir açılım olacak. Bu seyahatler Konya'nın inanç ve balon turizmini birleştirmesini sağlayacak" şeklinde konuştu.

Düşünülmesi Bile Heyecan VericiKonya'da seyahat acentesi işleten Arif Akçin ise, projenin Konya için herhangi bir eksi getireceğini sanmadığını ifade ederek, "Turizm 250 daldan oluşan bir sektör ve bu sektör her zaman yeniliğe açık. Acenteci arkadaşlarımız sürekli yenilikler düşünüyor ve hayata geçiriyor. Bu seyahatler, belli bir zaman sonra sektörümüzün bir dalı haline gelecek. Mali yönden yüksek olması belli bir kısma hitap edeceğini gösteriyor. Ama bunun Konya'da değil yapılması, düşünülmesi bile çok güzel bir şey. Çünkü bize her türlü artı değer katacaktır" diye konuştu.

Kaynak: Airport HaberANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.