elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Başbakan'a haksız yere ceza alan bayi şikayeti

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Başkanı Muhsin Alkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a haksız yere caza alan akaryakıt bayilerinin olduğu bilgisini aktardı.A- A+
10.07.2008 tarihli yazı 2721 kez okunmuştur.


Alkan, 3 bine yakın bayinin aldığı toplam cezanın miktarının hesaplanmadığını ancak verilen en az para cezasının 57 bin YTL düzeyinde olduğunu belirterek, bu bayilerin çoğunlukla kırsal kesimde faaliyet gösterdiğini ve istasyonların ederinin cezaları kadar dahi olmayacağını kaydetti.Alkan, geçmişteki EPDK yönetiminin akaryakıt bayilerine mesafeli olduğunu ancak şu andaki yönetimden oldukça memnun olduklarını belirterek, "Lisanslar zamanında verilseydi bu cezalar alınmazdı" dedi. Bu cezaların neden verildiğinin ise kendilerine yeterince anlatılmadığını kaydeden Alkan, ortada bir suç bulunmadığını dile getirdi.

EPDK'nın yayınladığı son Petrol Piyasası Raporu'na göre, 2004-2005 döneminde bayilik lisansı başvuruları yoğun olurken, 2006 yılına gelindiğinde başvuru sayılarında düşüş gözlendi. Bu dönemde sona erdirilen lisansların çoğunluğu tesislerin devredilmesi nedeniyle oldu. 2007'de ise bayilik lisansı başvuruları yine geriledi. Bunun nedeni, yapılan değişiklikle 2007 sonundan itibaren istasyonsuz bayilerin beyaz ürün satışı yapamayacak olmasından kaynaklandı. 2006 ile 2007 yılları karşılaştırıldığında istasyonsuz bayilerin lisanslarının iptal veya sona erdirilme oranı ortalama yüzde 60 arttı, başvurular ise yüzde 50 azaldı.
Kaynak: Referans

ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.