elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Aydınlatma dünyası, İstanbul Light Fuarı’nda buluşuyor.

Bu yıl yenilenen konsepti ile Uluslararası İstanbul Light Aydınlatma Teknolojileri Fuarı ve Kongresi, 7. kez 14-17 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenleniyor. AGİD (Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği) ve ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) ile ortaklaşa düzenlenecek fuarda ATMK 8. Ulusal Aydınlatma Kongresi de fuar süresince gerçekleştirecek.A- A+
11.04.2011 tarihli yazı 6959 kez okunmuştur.

Hem yurt içi hem de yurtdışı ziyaretçilerin yoğun ilgi göstereceği, diğer yandan aydınlatma konusunda son gelişmelerin katılımcı 200'den fazla firma tarafından sergileneceği, sektörün fikir önderlerinin düzenlenecek workshop'larda bilgi ve tecrübelerini paylaşacağı bir platforma da ev sahipliği yapacak olan İstanbulLight Fuarı'nın bu yılki onur konuğu olan ülkemiz olan İtalya'dan gelecek aydınlatma sektörü temsilcileri, kendi tecrübelerini fuarın katılımcıları ve ziyaretçileri ile paylaşırken diğer yandan da ülkemizdeki üreticilerin ve akademisyenlerin bilgi ve birikimlerinden yapacakları karşılıklı görüşmeler ile faydalanmış olacaklar.Fuarda aynı zamanda ATMK 8. Ulusal Aydınlatma Kongresi düzenlenecektir. Aydınlatmanın araştırma, tasarım, uygulama ve üretim gibi değişik alanlarında çalışan kişileri bir araya getirmek, karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımını sağlamak, aydınlatma ile ilgilenen kişi ve kuruluşlara ulaşarak bu konudaki birikimi ortaya koymak ve gelişmeleri izlemek amacıyla düzenlenen "8. Ulusal Aydınlatma Kongresi"nin programına, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.8. Ulusal Aydınlatma Kongresi programı için tıklayınız.

Fuarda gerçekleştirilen bir diğer etkinlik ise PLD Türkiye tarafından yine Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek 'Işık ve Mekan' Atölye Çalışması düzenlenecek. İstanbul Light Fuarı sırasında gerçekleşecek atölye çalışması iki etaptan oluşuyor. 16 Nisan Cumartesi düzenlenecek konferans ve 17 Nisan Pazar günü 3 kez tekrar edilecek ve her biri 2 saat sürecek pratik seanstan oluşacak etkinlikte atölye çalışması konularında deneyimli üç profesör ve aydınlatma tasarımcısı tarafından yürütülecek. Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Işık ve Mekan' Atölye Çalışması detaylı bilgi için tıklayınız.