elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Apple ve Google'dan Sonra Sıra Motorola'da mı?

Tahminler yakın gelecekte giyilebilir teknoloji alanında büyük bir yarışın başlayacağı yönünde. Bu alanda çalışmalarını hızlandıran şirketlerin arasına Motorola da eklendi. Apple ve Google bu alanda bir çok ürün tasarlarken birden piyasaya atılan Motorola ortalığı karıştaracak gibi gözüküyor. Devamı Haberimizde...A- A+
21.07.2013 tarihli yazı 4484 kez okunmuştur.
Google'ın deneme aşamasından çıkan ve gelecek aylarda satışa sunulacak olan akıllı gözlüğü, Apple'ın iddialara konu olan akıllı saati derken, "giyilebilir teknoloji" birçok firmanın ilgi alanı olmaya başladı.
 
Tasarım aşamasındaki giyilebilir ürünlerin teknoloji alanında yeni bir çığır açması ihtimali üzerinde duran şirketler, olası bir "giyilebilir teknoloji devrimine" hazırsızlık yakalanmak istemiyor.
 


İlginizi Çekebilir: Köpeklerde Google Glass Kullanacak 

 
Bu kategorinin oluşması ve ürünlerin tüketiciler tarafından ne ölçüde benimseneceği henüz tam olarak bilinmese de büyük şirketler boş durmuyor ve bu alandaki hazırlıklarını sürdürüyor. TechCrunch sitesinin haberine göre bu markalardan biri de Motorola. Giyilebilir teknoloji tasarım grubu için endüstiriyel tasarımcı arayışına giren şirket, bu alandaki çalışmalarına hız verdi.
 


İlginizi Çekebilir: Google Konuşan Ayakkabı 

 
Motorola'nın geçmişinde de, giyilebilir teknoloji alanında gerçekleştirilen erken dönem denemeleri bulunuyor. 2011 yılında saat şeklindeki MP3 oynatıcısı MotoACTV adlı ürünü piyasaya süren şirket bu üründen istediğini bulamasa da, yaşanan gelişmeler önümüzdeki dönemde Motorola'nın tekrar yarışa katılacağı yönünde.
 


Kaynak:

► TechCrunch.com
 
 
Kemalcan HALLI Kemalcan HALLI Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder YazdırANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.