elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Anel İle Kioto Arasında Anlaşma İmzalandı

Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kioto Photovoltaics GmbH arasında polikristal güneş modülü üretim ve satış anlaşması imzalandığı bildirildi.A- A+
10.05.2010 tarihli yazı 5334 kez okunmuştur.

Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kioto Photovoltaics GmbH arasında polikristal güneş modülü üretim ve satış anlaşması imzalandığı bildirildi.

Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında şirketin yüzde 5 oranında sahibi olduğu Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Anel Enerji) ile Kioto Photovoltaics GmbH (Kioto) arasında 2011 ilk çeyrek sonuna kadar 8 MWp civarında polikristal güneş modülü üretim ve satışı için mutabakata varıldığının belirtildiği hatırlatıldı.

Söz konusu mutabakat sonrasında, Anel Enerji ile KIOTO arasında nihai sözleşmenin imzalanarak yürürlüğe girdiği dile getirilen açıklamada, böylelikle bağlı ortaklıkları AnelES Elektronik Ür.Paz. San ve Tic A.Ş. tesislerinde KIOTO için 2011 yılı ilk çeyrek sonuna kadar toplam 8 MWp'lik fotovoltaik güneş modülü üretimi yapılacağı kaydedildi.

Açıklamada, anlaşma ile üretilecek güneş modüllerinin piyasa değeri günün piyasa koşullarına göre değişebilecek olmakla birlikte yaklaşık 15 milyon avro olacağı ifade edildi.AA