elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Akllı Elektrik Şebekeleri İle Daha Verimli Enerji

GE Akıllı Elektrik Şebekesi, PPL Elektrik Tesislerinin dayanıklılığını artırıp, temiz yerel enerji ile Pennsylvanialılara santralleri üstünde daha fazla güç verecek.A- A+
24.07.2010 tarihli yazı 6070 kez okunmuştur.

Güney Pennsylvania'daki 60.000 tüketici hemen fark etmeyecek ama- zira kimse değişiklikleri ışıklar açık olduğu sürece fark etmez- elektrik hizmetleri daha verimli, güvenilir ve tüketici dostu hale gelmek üzere. Bu değişimin nedeni PPL Elektrik Tesislerinin piyasaya sürdüğü ve GE'nin (NYSE: GE) dünya çapındaki dağıtım yönetimi sistemini içeren akıllı elektrik şebekesi projesi. GE'nin ağ yönetimi yazılımı PPL Elektrik Tesisleri'ne 'görme' ve durumu, performansı ve şebekedeki teçhizatın etkileşimini kontrol edebilme yolları sağlıyor. Bu görüş açısı ve potansiyel sorunları daha ortaya çıkmadan çözebilme yeteneği ile PPL Elektrik Tesisleri güç kesintilerinin sıklığını ve devam süresini en aza indirebilecek.

PPL Elektrik Tesisleri Akıllı Elektrik Şebekesi projesi üst düzey yöneticisi Martha Dodge'un ifadesine göre, 'Akıllı elektrik şebekesi teknolojisi buluşlarından indirimlere, teşviklere ve eğitime, sürekli olarak tüketicilerimiz için performansı artırmanın yeni yollarını arıyoruz. Akıllı şebeke yeniliklerimiz bize güvenen tüketicilerimize elle tutulabilir yararlar sağlayacak.'Elektrik hizmetini iyileştirme yetisi sayesinde dünya çapında tanınan GE'nin dağıtım yönetimi hizmeti, esasen dağıtım şebekesinin % 80'ini elinde tuttuğu Birleşik Krallık için geliştirilmiştir. Bu yazılım hizmeti Grid IQ adlı GE'nin şirket çapındaki vaadinin kritik bir parçasıdır. Grid IQ dünya altyapısını modernize etmeyi ve akıllı şebekeyi daha da akıllı yapmayı amaçlar. Güç kesintilerinin ABD ekonomisine her yıl 80 milyar dolara mal olduğunu düşünürsek, bu teknolojinin ekonomik yararları ve hayat tarzına olan etkisi çok derin olabilir.

GE Enerji Hizmetleri dijital enerji başkan yardımcısı Bob Gilligan'a göre, 'Elektrik altyapısı da tıpkı PPL Elektrik Tesisleri gibi gelişmekte. Daha güvenilir, verimli ve temiz enerji ticaret ve tüketicileri için daha çekici bir ortam yaratıyor ki bu da ekonomik kalkınmayı teşvik etmekte ve hayat tarzlarını iyileştirmekte.'

GE'nin ağ yönetimi yazılımı, güç şebekesindeki bilgiyi toplayıp analiz ederek sürekli değişmekte olan talebe karşı elektrik akışını kontrol ediyor. Bazı başarılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

-Güç kesintisinin kaynağını belirleyerek buraya otomatik olarak hemen elektrik verimi sağlayan, dolayısıyla da etkilenen tüketici sayısını en aza indiren kesinti yönetimi teknolojisi.

-Gerçek zamanlı güç ihtiyaçlarına göre güç hatlarına yüklenen enerjiyi dengeleyen ve aynı zamanda boşa harcanan enerjiyi ve masraflı mal varlıklarındaki gerilimi en aza indiren şebeke verimliliği teknolojisi.

-Pennsylvania'nın elektrik üretiminden kaynaklanan CO2 emilimini azaltarak, güneş enerjisi panelleri ve yerel rüzgar türbinlerinden elde edilen temiz güçten istifade etmeyi kolaylaştıran yenilenebilir enerji entegrasyonu çözümleri.Euractiv


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.