elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

ABD'de elektrik santralinde patlama

ABD'nin Connecticut eyaletinde bir enerji santralinde şiddetli patlama olduğu bildirildi.A- A+
07.02.2010 tarihli yazı 1948 kez okunmuştur.

Middletown Press'in internet sitesinde çıkan haberde, patlamanın Middletown bölgesindeki Kleen Enerji şirketinin tesisinin gaz hattında meydana geldiği kaydedildi. Haberde, cankurtaranlar ve bir helikopterin olay bölgesinde olduğu belirtildi. Middletown, Hartford kentinin güneyinde yer alıyor.

İKİ KİŞİ ÖLDÜ

ABD'nin Connecticut eyaletinde bir elektrik santralinde meydana gelen şiddetli patlamada 2 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralı olduğu bildirildi. Yayın kuruluşu CNN, yetkililerin açıklamalarına dayanarak, Middletown bölgesindeki Kleen Enerji şirketinin tesisinde meydana gelen patlamada, 2 kişinin öldüğünü, onlarca kişinin de yaralı olduğunu duyurdu. CNN, ölü ve yaralı sayısının artabileceğini de kaydetti. Polis de Connecticut'taki Hartford kentinin doğusunda bulunan Middletown'da patlamada çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu doğruladı.

ÖLÜ SAYISI 50'YE YAKLAŞABİLİR

ABD'de bir elektrik santralinde bu gece meydana gelen patlamada ölenlerin sayısının 50'ye yakın olabileceği hastane kaynaklarınca bildirildi. Bölgedeki bir hastanenin sözcüsü, AFP muhabirine, Middletown santralinde meydana gelen patlamada ölü sayısının 50'yi bulabileceğini söyledi. Sözcü, santrale çok sayıda ambülans ve sağlık ekibi gönderildiğini belirtti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

DEPREM OLUYOR SANDIK

Yerel bir hastanenin sözcüsü, AFP muhabirine, "Değişik bilançolardan söz ediliyor, bazılarına göre, ölü sayısı 50'yi bulabilir" dedi. Middlesex hastanesi sözcüsü, hastanelerine birçok yaralının getirildiğini, felaket bölgesine çok sayıda ambülans ve yardım ekibi gönderildiğini belirtti. Bir yerel gazete, patlamanın çok şiddetli olduğunu ve 15 km uzaktan hissedildiğini, insanların, deprem olduğunu sandığını yazdı. TV'ler, tesis üzerinde yükselen kalın siyah dumanları gösterdi. İtfaiye ekiplerine göre, patlama "Kleen Energy" tesislerinde meydana geldi. Birçok kaynak, burasının birkaç haftaya kadar devreye sokulacak bir doğalgaz çevrim santrali olduğunu belirtti. Bir polis yetkilisi de, AFP muhabirine, "bazı testler" yapılırken patlama meydana geldiğini söyledi.Kaynak: www.bugun.com.tr
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.